Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Японці радять ховати банки під державну парасольку

13 жовтня, 00:00

Політика фонду в регіоні стала одним із головних предметів критики на цій зустрічі, незважаючи на заяву директора-розпорядника МВФ Мішеля Камдессю, що якби в нього була можливість повернутися в осінь 1997 року, то в Таїланді й Південній Кореї він діяв би так само, як і тоді.

Але нині держави азіатського регіону намагаються відшукати власні рецепти виходу із кризи, а тому їхні погляди звернуті до головного економічного колоса в цій частині світу — Японії. Як відомо, нещодавно новий уряд виступив з ініціативою здійснити серйозні фінансові інтервенції в низку приватних банків країни. Таким чином, по-перше, мали поповнитися їхні грошові запаси, по-друге, держава б отримала контроль над цими фінансовими установами, що, можливо, нарешті б стримало стрімке падіння рейтингу японських банків, яке стало особливо помітним після банкрутства Японської лізингової корпорації. Цей крах значно похитнув ціну акцій ще одного з гігантів банківської індустрії Японії — «Фудзібанку». А кредитний рейтинг відомої в Україні спільним проектом із «самурай-бондами» компанії «Номура» агентство «Муді’с» нещодавно знизило одразу на 2 пункти.

У цій ситуації Токіо вирішило за краще взяти банки під державну парасольку, аніж спостерігати за розвалом власної фінансової системи, не втручаючись у чистоту вільного ринку. Пакет аналогічних пропозицій японська делегація запропонувала і своїм молодшим братам — «азіатським тиграм». Хоча частина з них, наприклад Малайзія та Індонезія, поставила фінансову політику під жорсткий урядовий контроль ще до японських рекомендацій.

№195 13.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати