Перейти до основного вмісту

Яворівський полігон натовцям не здають — навіть в оренду

13 лютого, 00:00

Це обговорювалося на засіданні комісії Україна — НАТО. Другий — від Верховної Ради, яка вимагає уважного вивчення всіх, пов’язаних з українсько-натовським співробітництвом, документів. Про це говорилося на зустрічі натовців у Верховній Раді. Полігон натовським гостям показали, закритого засідання Верховна Рада ще не провела. Тим часом НАТО вустами голови делегації Дональда Мак-Коннелла висловилося «за вдосконалення політичного діалогу» і за вивчення українського досвіду боротьби з ядерними катастрофами. Все.

Верховна Рада просто прагне заслухати міністрів закордонних справ та оборони, секретаря РНБОУ, голів парламентських комітетів. Голова Комітету ВР з національної безпеки та оборони Георгій Крючков заявляє Інтерфаксу, що парламент зобов’язаний якось знайти та висловити свою позицію з приводу документів, якими Україна керується у співпраці з НАТО — Хартії про особливе партнерство, державної програми співробітництва до 2001 року. І сам же додає — з юридичної точки зору, питання про обов’язкове обговорення цих документів на парламентському засіданні є спірним. Заступник голови Комітету ВР у закордонних справах Іван Заєць вважає, що не існує ні альтернативи співробітництву з НАТО, ні необхідності слухати питання в парламенті. Зате є бажання лівих забезпечити свої політичні інтереси. Обговорення ж нічим не закінчиться. Ці документи — як суто внутрішні — не підлягають парламентській ратифікації, заявив раніше керівник управління євроатлантичної інтеграції МЗС України Володимир Бєлашов. Із цим, здається, все зрозуміло — як мінімум, у відносинах НАТО — Україна, хоч би що казали й хоча б що відбувалося з цього приводу в парламенті, нічого не зміниться.

З Яворівським полігоном — також. Наче випереджаючи можливе «ніколи!» парламентських лівих, міністр оборони Олександр Кузьмук перед тим, як показати полігон натовській делегації, заявив: полігон в оренду НАТО не здається. Йдеться лише про центр підготовки миротворців у рамках «Партнерства заради миру». І питання, очевидно, буде лише в тому, що парламент ніхто не питає — а чи схвалює він присутність іноземних військ на українській території, бодай і на тренуванні, як це було після навчань «Сі Бриз-98». Нічого нового не станеться принаймні до квітневого саміту Україна — НАТО у Вашингтоні, який і готувала натовська делегація.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати