Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Затишшя перед бурею?

Російський бізнес очікує нового наступу влади
17 січня, 00:00

Російське керівництво, схоже, продовжує політику боротьби з «неблагонадійними» бізнесменами. Новими «жертвами» наступу влади, як стверджують деякі джерела, мають усі шанси стати двоє акціонерів сумнозвісної нафтової компанії ЮКОС — Леонід Невзлін і Володимир Дубов. За повідомленнями російських мас- медіа, що посилалися на тамтешнє Міністерство внутрішніх справ, обоє магнатів зазначені в списку тих, кого розшукують міжнародні спецслужби. Згодом, щоправда, цю інформацію те ж міністерство і спростувало. Заступник голови Національного Центрального бюро «Інтерпол» при МВС Росії Сергій Письменський заявив РІА «Новости», що, згідно з російським законодавством, міжнародна поліція може втрутитися у справу лише в разі санкціонованої судом необхідності проведення арешту та екстрадиції. А до того, за його словами, «за міжнародний розшук відповідає генпрокуратура Російської Федерації». Тим часом адвокати Невзліна та Дубова стверджують, що не отримували жодних повідомлень прокуратури про оголошення в розшук їхніх клієнтів.

Невзлін та Дубов, які володіють відповідно вісьмома та сімома відсотками акцій компанії МЕНАТЕП, котрій належить ЮКОС, наразі перебувають в Ізраїлі, сподіваючись на надійний захист з боку законодавства цієї країни. «Нині мого прізвища немає у комп’ютерах Московського карного розшуку. Але не виключено, що не сьогодні-завтра воно з’явиться», — заявив Невзлін у інтерв’ю газеті «Комерсантъ». Разом із тим, він звинуватив російську владу у «політичних, економічних та ідеологічних погромах». Чутки про розшук Невзліна і справді з’явилися надто вже оперативно після декларації одним із найближчих соратників Михайла Ходорковського підтримки на президентських виборах Ірини Хакамади — єдиної, хоч і малореальної альтернативи президенту Путіну.

Масштаби полювання на окремих бізнесменів, однак, не обмежуються кордонами самої лише Російської Федерації. Окружний суддя, що веде справу ще одного «юкосівця» — екс-віце-президента компанії Олександра Конанихіна, про легітимність відмови йому в політичному притулкові в США, звинуватив американську владу у змові з російською. Представники імміграційної служби США в ході засідання зізналися, що мали на меті не просто депортувати Конанихіна, затриманого у грудні на кордоні з Канадою і звинуваченого у порушенні домовленостей, пов’язаних зі статусом біженця, а відправити його на батьківщину. Мільйонер, котрий для отримання притулку у США в 1999 році зумів переконати місцеву владу в загрозі для себе з боку рідної країни, де йому пред’явлено звинувачення у відмиванні близько $8 млн., вважає це рівнозначним смерті. Причому не обов’язково у переносному значенні — Конанихін, коментуючи події для Бі-Бі-Сі, висловив переконання, що нинішні російські спецслужби недалеко відійшли від методів, якими свого часу послуговувалося КДБ. Хай там як, та зв’язок рішення американського уряду у листопаді минулого року скасувати «біженцевий» статус Конанихіна із затриманням трьома тижнями раніше Ходорковського відзначає чимало експертів. Остаточний вирок з приводу апеляції Конанихіна може бути оголошено на наступному засіданні суду, 26 січня. До того часу його адвокати, скориставшись дозволом американської влади, ймовірно, почнуть підшукувати іншу країну, готову прийняти російського бізнесмена у свої гостинні обійми.

Не набагато приємнішою є доля і «головного винуватця» — Михайла Ходорковського. Днями Московський міський суд підтвердив прийняте наприкінці року рішення про продовження терміну попереднього ув’язнення олігарха до 25 березня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати