Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Життя з чистої сторінки

НАТО допоможе українським військовим
18 лютого, 00:00

Боротьба з негативними соціально-економічними наслідками оборонної реформи — один із пріоритетів співпраці між Україною та НАТО. Про це заявив директор Департаменту НАТО з економічних питань безпеки й оборони Жерар Мале. Його заява прозвучала саме під час презентації в Хмельницькому національному університеті Трастового фонду програми «Партнерство заради миру» — під назвою Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців.

У Хмельницькому такий центр було створено ще в 1996 році. Але тільки тепер до його фінансування залучилося НАТО. Перші шість років центр отримував фінансування в рамках програми TACIS. Із 2002 по 2005 роки кошти на перепідготовку українських військовослужбовців виділяло Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, а також Організація безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). За останні три роки успішно закінчили курси й отримали дипломи 378 офіцерів, із яких були працевлаштовані 260, повідомив директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців Михайло Войнаренко.

У вересні 2005 року Нідерланди як контактне посольство НАТО в Україні взяли на себе ініціативу з фінансування Трастового Фонду НАТО — Програми «Партнерство заради миру» для перепідготовки та соціальної адаптації протягом трьох років близько 600 звільнених військовослужбовців або тих, які можуть найближчим часом бути звільнені. Бюджет Трастового фонду становить близько 500 тис. євро.

Фактично цей проект гарантує продовження програми, розпочатої Великою Британією в 2003 році. Офіцерам запропоновані курси з маркетингу, менеджменту, комп’ютерних систем і комп’ютерних технологій. Після навчання центр сприяє працевлаштуванню випускників. Для цього створюються бази даних вакансій, проводяться ярмарки вакансій.

Посол Нідерландів в Україні Рон Келлер вважає, що цей проект додасть нового імпульсу тривалій співпраці між Україною та НАТО. За його словами, залучені в цей проект партнери вирішили збільшити фінансову допомогу Україні, щоб якнайбільше звільнених військовослужбовців могли себе пристосувати в цивільному житті.

Директор Департаменту НАТО з економічних питань безпеки й оборони Жерар Мале зазначив, що перепідготовка українських військовослужбовців також фінансується із цивільного бюджету НАТО. Цього року її обсяг збільшений удвічі, що дозволить перепідготувати від 100 до 200 українських військовослужбовців. У цьому випадку йдеться про навчання наших офіцерів на курсах англійської, німецької, французької й італійської мов.

Місцева влада вважає дуже важливим, що центр із перепідготовки й адаптації військовослужбовців розташований саме в Хмельницькому. Ця область була особливо мілітаризованою, і дуже важливо залучити колишніх військовослужбовців до цивільного життя, наголосив заступник голови державної адміністрації Хмельниччини Сергій Мельник. За його словами, у самому Хмельницькому військовослужбовці становили 10% міського населення, але завдяки діяльності центру напруження було зняте. Заступник губернатора вважає, що трирічний проект дасть новий імпульс, і ця категорію знайде застосування в реальному цивільному житті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати