Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зникнувши, банкір з'явилася за кордоном у новій ролі

15 грудня, 00:00

«Нарешті я можу повідомити, що перебуваю в безпеці і моєму життю нічого не загрожує. Я повинна була загинути і тільки воля Всевишнього допомогла мені уникнути долі, уготованої офіційною владою», — говориться у зверненні Винникової, оприлюдненому білоруською пресою.

За повідомленням «Белорусской деловой газеты», Винникова сама зателефонувала до редакції і попросила опублікувати її звернення.

Тамара Винникова, котра вважалася без вісти зниклою, не повідомила ніяких деталей свого зникнення, не назвала місця свого перебування, однак стверджує, що переслідувалася офіційною владою з політичних мотивів. До свого зникнення вона перебувала під слідством більше року, провівши 10 місяців у слідчому ізоляторі Комітету держбезпеки.

За словами Винникової, в Білорусі існує список політичних опонентів влади, котрі підлягали фізичному усуненню. Вона не сказала, хто або які сили й організації стоять, на її думку, за цим.

«Мені відомі деякі фінансові обставини існування режиму. Мені відома критична залежність Лукашенка від олігархів Росії... Я маю намір зробити те, чого більше за все боялися власті — я стану займатися політикою», — говориться в заяві Винникової.

Призначена на посаду головного банкіра країни президентом Олександром Лукашенком 1996 року, вона ніколи не була його опонентом, не займалася політикою, підкреслюючи, що є переконаною християнкою.

Прокуратура Білорусі, що продовжує розшук Винникової, заперечує політичні мотиви в кримінальному переслідуванні банкіра.

«Винниковій було пред'явлено обвинувачення в розкраданні в особливо великих розмірах і зловживанні службовим становищем. І якби вона не втекла, суд вже розставив би крапки над «і». Жодних політичних причин для переслідування не було», — сказав «Дню» помічник генерального прокурора Олексій Таранов.

Міжнародні правозахисні організації наполягали на поясненні Мінськом фактів зникнення Винникової, а також відомих лідерів опозиції — віце- міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка та віце-спікера Віктора Гончара, котрі зникли цього року. Але про двох останніх, як і раніше, немає ніяких звісток.

Ймовірно, зниклій колишній главі Нацбанку необхідно отримати якийсь легальний статус у країні перебування, яка, за її словами, є зразком демократії. Швидше за все, офіційній владі Білорусі, що має імідж європейського аутсайдера в дотриманні прав людини, відмовлять у видачі жінки, яка оголосила про причетність до страшних таємниць Лукашенка.

В ефірі англійської Бі-Бі-Сі Винникова повідомила, що стала жертвою особистого переслідування Лукашенка, відмовивши йому в проханні переказати за кордон мільярд американських доларів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати