Перейти до основного вмісту

Зобов'язання України перед Радою Європи є зобов'язанням перед українським народом, вважає Міністерство юстиції

24 червня, 00:00
25 травня у «Дні» було опубліковано статтю «Не залишайте нас наодинці з цією владою». У ній ішлося про байдужість виконавчої влади до міжнародного іміджу країни й відносин із Радою Європи. Як досить характерні штрихи такого ставлення наводилися приклади нехтування дипломатичною ввічливістю до доповідачів ПАРЄ та ігнорування паризького засідання моніторингового комітету ПАРЄ, де розглядалося «українське питання». У статті висувалося припущення, що безвідповідальні дії керівництва держави викликані зацікавленістю когось із високопосадових осіб в Україні в призупиненні повноважень української делегації в ПАРЄ, а отже, в «згортанні» європейського контролю за поведінкою української влади. Публікація матеріалу викликала «здивування» Міністерства юстиції України, від якого до редакції надійшов лист із цього приводу. Точку зору Мін'юсту наведено нижче (лист друкується із несуттєвими скороченнями). Але при цьому слід зазначити, що «День» не піддає сумніву те, що Міністерство юстиції докладає зусиль щодо гармонізації стосунків України з Радою Європи. Проте сьогоднішній розгляд у ПАРЄ виконання зобов'язань України перед Радою Європи, відчуття ймовірного виключення української делегації, показують, що проблема не в конкретних діях окремих посадових осіб, а в системних політико-правових наслідках «європейського шляху» України. Тому «День» залишає за собою право на публікацію різних поглядів з приводу європейськості України взагалі та її відносин із Радою Європи зокрема.

Міністерство юстиції України приділяє виключно велику увагу співпраці з інституціями Ради Європи, яка розпочалася ще в 1994 році.

У даний час реалізується Спільна програма між Європейською комісією та Радою Європи щодо реформи правової системи, сприяння правам людини, місцевому самоврядуванню та трансформації правоохоронної системи в Україні на 1999 рік.

Успішно працює Державна міжвідомча комісія з впровадження норм та стандартів Ради Європи в законодавство України, яку очолює міністр юстиції України Сюзанна Станік. При Комісії працюють робочі групи — по вдосконаленню законодавства України відповідно до практики правозастосування Європейської конвенції з прав людини і основних свобод; права людини в медицині та спорті; соціальні права людини; права людини і освіта; безпека громадян, демократичні цінності та культурна спадщина.

Тільки за останній рік міністром юстиції України С.Станік були проведені зустрічі з президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи лордом Расселом-Джонстоном під час його візиту до України, Генеральним секретарем Ради Європи п. Д.Таршисом, заступником Генерального cекретаря Ради Європи п. Г.К.Крюгером, директором із політичних питань Ради Європи п. Г.П.Фуррером, директором із правових питань п. Гі де Велом, керівником секретаріату Європейського суду з прав людини п. П.Махоні, заступником керівника секретаріату Парламентської Асамблеї Ради Європи п. М.Сарінас, заступником директора з прав людини Ради Європи п. Д.Дінсдейл.

Під час зустрічей головна увага приділялася детальному роз'ясненню ситуації в Україні, інформуванню про стан виконання зобов'язань, взятих нашою державою під час вступу до Ради Європи.

Співпраця Міністерства юстиції України з директоратами Ради Європи, комісією з прав людини має сталий, результативний характер. Головна увага акцентується на спрямованості намірів та дій нашої держави по виконанню Україною взятих на себе під час вступу до Ради Європи зобов'язань.

Враховуючи активну позицію Міністерства юстиції України у взаємодії з Радою Європи, систематичні зустрічі з керівництвом Ради Європи, Міністерство юстиції України було здивоване статтею, надрукованою 25 травня 1999 року в Вашій газеті під рубрикою «Перспектива» під назвою «Не залишайте нас наодинці з цією владою».

У статті йдеться про байдужість органів виконавчої влади до міжнародного іміджу країни. Стаття містить також посилання на висловлювання народного депутата України Анатолія Раханського: «Що можна подумати доброго про права простої людини в країні, де міністр юстиції не знаходить часу, аби зустрітися з доповідачами Ради Європи...».

У відповідь на вищенаведене висловлювання повідомляємо наступне.

1 1 травня 1999 року в приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч доповідачів Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ханне Северінсен та Тунне Келам із тимчасово виконуючим обов'язки міністра юстиції України Б.Стичинським, начальниками законопроектних управлінь Міністерства О.Виноградовою, Н.Ященко, І.Завальною, Д.Марченко, М.Пасічник. У зустрічі також взяли участь члени Державної міжвідомчої комісії з питань впровадження в законодавство України норм та стандартів Ради Європи Н.Лукашова, С.Винокуров, О.Требушний, В.Москаленко, Г.Хоружій, В.Середа.

Міністр юстиції України С.Станік не змогла взяти участь у зустрічі в зв'язку із хворобою.

Доповідачам ПАРЄ було надано інформацію щодо виконання Україною зобов'язань, взятих на себе під час вступу до Ради Європи відповідно до Висновку ПАРЄ №190 (1995) та відповідно до Резолюції №1179 (1999), контроль за виконанням яких є одним із основних напрямків діяльності Міністерства юстиції України.

Позитивну оцінку з боку доповідачів отримало те, що в цій галузі діяльності співпрацюють всі гілки державної влади України. Представники Верховної Ради України залучені до роботи Державної міжвідомчої комісії з питань впровадження в законодавство України норм і стандартів Ради Європи. Це, в свою чергу, сприяє прискоренню проходження законопроектів у комітетах Верховної Ради України та процесу виконання міжнародних зобов'язань України перед РЄ.

Міністерство юстиції України вважає, що виконання зобов'язань, взятих Україною під час вступу до Ради Європи, — це, в першу чергу, виконання зобов'язань держави перед українським народом по розбудові демократичної, соціальної, правової держави.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати