Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

10 грудня в ужгородському «Кобзарі» - День «Дня»

«Давно я не отримував таких сильних емоційних вражень від прочитання книги», - читач про «Котел» з публіцистичного триптиха
09 грудня, 14:35
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Уже третій рік поспіль в Ужгороді у рамках щорічного передсвяткового конкурсу «Книга на Миколая» у книжковому магазині «Кобзар» проводиться акція «Письменник за прилавком», у ході якої автори, представляючи власні видання, мають чудову нагоду поспілкуватися з читачами. Цього грудня за прилавком «Кобзаря» уже стояли науковець Роман Офіцинський, дитячі письменниці Марія Раді та Галина Малик, поети Марічка Черничко та Володмир Сурнін, авторка психологічних есе Наталія Братасюк, письменник і науковець Сергій Федака.

А у четвер у «Кобзарі» - День «Дня». Увазі любителям друкованого слова буде запропоновано книжкові новинки цього року: «Повернення в Царгород», книги з публіцистичного триптиха («Я — свідок» та «Катастрофа і Тріумф»), а також бестселери попередніх років – «Сила м’якого знака», «Україна Incognita» та «Україна Incognita. TOP25». Тож чекаємо вас у четвер, 10 грудня, у «Кобзарі» (площа Корятовича, 1) з 13-ої години.

Не прогавити захід радить і журналіст Михайло Носа, власник «Котла» з публіцистичного триптиха, тираж якого вже розійшовся. «На львівському Форумі видавців газета «День» представила цікавий проект – три книги про сучасну історію України. Одну з них під назвою «Котел, або Справа без терміну давності» Івана Капсамуна, я й придбав там, - розповідає Михайло Носа. - Якщо відверто – уже досить давно я не отримував таких сильних емоційних вражень від прочитання книги. Це - розповідь про найбільш резонансне вбивство в історії України і перебіг розслідування цієї до кінця так і не розкритої досі справи, котра й надалі використовується політиками і олігархами. За ці 15 років кожен новий генеральний прокурор України обіцяв розслідувати цю страшну справу в історії країни, але останньої крапки у вбивстві журналіста досі не поставлено, замовники вбивства, попри поінформованість суспільства, судом не названі.

У «Котлі» чітко і логічно досліджуються політичні «котли»-махінації, свідками яких ми є, і які, з точки зору авторів інтерв’ю, вміщених у книзі, були ініційовані екс-президентом України Леонідом Кучмою. Вражають у виданні також документальні свідчення резонансних вбивств Євгена Щербаня, Вадима Гетьмана, Юрія Кравченка.

Екс-суддя Конституційного суду Шишкін у розмові з Іваном Капсамуном чітко озвучив головну тезу «небезпечного вірусу»: «Від остаточної юридичної крапки у «справі Гонгадзе-Подольського» залежить - або наша країна нарешті очиститься і почне якісно змінюватися, або ми й далі втрачатимемо час, території і людські життя».

І все ж відкритим для мене, як журналіста, залишилися питання: чому стали можливими злочини проти «незгодних» і коли наші президенти зрозуміють, що покарання за вчинений злочин є невідворотним? Бо тіло нашого колеги-журналіста Георгія Гонгадзе досі не поховане...

І наостанок. Мені дуже приємно було дізнатися, що автор книги «Котел, або Справа без терміну давності» Іван Капсамун став цьогорічним лауреатом премії імені Джеймса Мейса за громадянську позицію в публіцистиці».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати