Безвізове м’ясо
Учора розпочалися українсько-російські переговори з нової проблеми — припинення поставок продукції тваринництва та молочної продукції з України. З 20 січня Росія ввела заборону на поставки української продукції тваринництва через численні порушення російського ветеринарного законодавства при ввезенні тваринницьких вантажів і при відсутності з боку ветеринарної служби України дієвого контролю за надходженням, переміщенням і переробкою небезпечної у ветеринарному плані м’ясної сировини. Переговори з українською делегацією, яку очолює заступник міністра аграрної політики Віктор Пабат, веде начальник управління Россільгоспнагляду Іван Рождественський.
Тим часом в Українській аграрній конфедерації вже підрахували, що щомісячні збитки вітчизняної молочної галузі від заборони можуть становити $50—60 млн., а м’ясної галузі — $12—15 млн. За словами голови ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадима Чагаровського, в 2005 році Україна експортувала молочної продукції на суму близько $650 млн., із яких 60% припадає на Російську Федерацію. У загальному обсязі імпорту сирів у Росію, за даними В. Чагаровського, українська частка — 54%. Представники молочної галузі не бачать підстав для поширення заборони й на молочну продукцію, оскільки вона абсолютно безпечна і не може бути джерелом поширення інфекційних та інших захворювань. Згідно з даними генерального директора асоціації «Укрм’ясо» Віктора Письмака, в 2005 році українські підприємства експортували до Росії м’ясної продукції на суму близько $160—170 млн.
Проте, як стало відомо, вчорашні переговори між Росією і Україною пройшли безрезультатно. «Про відновлення торгівлі не йдеться, і терміни зняття заборони не обговорювалися, — заявив «Інтерфаксу» представник Россільгоспнагляду. — Мова йде про те, що українські фахівці мають вжити ефективних заходів, які б реально засвідчили, що всі поставки м’яса і молока перебувають під жорстким контролем».
Випуск газети №:
№7, (2006)Рубрика
Економіка