Бізнесменів вчитимуть новітніх способів управління
МІМ-Київ спільно з американськими партнерами запустив програму з методики Адізеса для українських «топів»Українська бізнес-школа МІМ-Київ з американською Adizes Graduate School підписали угоду про співпрацю. У її рамках для українських ТОП-менеджерів і власників компаній передбачено запуск нової національної програми під назвою PMD «Управління змінами». Її розроблено на основі методології гуру менеджменту Іцхака Адізеса. Старт — навесні 2015 року. Тривалість навчання — близько шести місяців (вечір п’ятниці і субота, раз на два тижні). Програма допоможе керівникам ефективно управляти компаніями в умовах стрімких структурних і економічних змін. Зміст програми включає курси, які не лише інтегрують міжнародний досвід з управління змінами, але й надають знання й інструменти, актуальні для реалій українського бізнесу. По суті, це програма для топ-менеджерів і власників, які готові змінювати свої компанії і змінюватися разом із ними. Запуск PMD «Управління змінами» став наступною сходинкою розвитку партнерства з американською з Adizes Graduate School. Нагадаємо, що на початку вересня 2014 року Іцхак Адізес став почесним доктором МІМ-Київ.
ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ СТВОРЕННЯ ЦІЄЇ ПРОГРАМИ?
МІМ-Київ як перша бізнес-школа в Україні робить новий крок у розвитку міжнародності і підготовці фахівців, які працюють за всесвітньо визнаною методикою доктора Адізеса. Наша країна переживає непрості часи. І його методологія показує, як ефективно управляти цими змінами», — говорить президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова. За її словами, сьогодні модно говорити про необхідність реформ. Але коли зміни реально відбуваються, то не всі з ними можуть впоратися. «Ця програма актуальна: відповідає як на гарячі запитання, так і на ті, які, можливо, ще не стоять жорстко зараз, але вони — на порядку денному. Їх доведеться вирішувати тим, хто хоче досягти успіху в нових реаліях», — пояснила вона. Важливо також зазначити, що методологія Адізеса говорить не лише про компанію, але й про людину в ній: про керівника, підбір персоналу на різних стадіях життєвого циклу розвитку компанії тощо.
На підписання угоди про співпрацю до Києва приїхав декан американської бізнес-школи Adizes Graduate School, доктор Віргініюс Кундротас. Його ім’я добре відоме у світі бізнес-освіти: він — президент Балтійської асоціації розвитку менеджменту, віце-президент Міжнародної асоціації з розвитку менеджменту в суспільствах, які динамічно розвиваються (CЕЕMАN). За його словами, на даний момент методологія Адізеса широко використовується в різних країнах світу: США, Канаді, Мексиці, Франції, Литві, Естонії, Латвії, Білорусі, Казахстані, Росії. А в Україні буде спільний проект із МІМ-Київ. «Ми намагаємось обирати ті школи у світі, які динамічні, дивляться на те, що відбувається, комплексно, не консервативні, які бажають щось іще змінити в освіті на краще. В Україні такою дуже динамічною інституцією є МІМ-Київ. Ми відчуваємо, що разом можемо зробити більше, ніж окремо», — пояснив вибір партнера декан Adizes Graduate School.
Навчатимуть українських топ-менеджерів викладачі Adizes Graduate School і бізнес-школи МІМ-Київ, а також експерти-практики з управління змінами.
«Ми живемо у світі змін, Україна теж... Країни Центральної та Східної Європи швидко змінюються. Зміни дуже стрімкі і великі. Щоб управляти ними, вже не достатньо лише класичного розуміння менеджменту. Треба комплексно дивитися на те, що відбувається в суспільстві й окремо взятій організації. Ми дивимось на організацію, як на живий (біологічний) організм, у якого теж є свої цикли розвитку. Важливо розуміти, що відбувається на цих етапах, якщо хочемо управляти цими змінами. Треба знати, які проблеми — це нормально для даного етапу розвитку, а які — ні», — пояснив Кундротас виклики, які допоможе здолати українським топ-менеджерам методологія Адізеса. За його словами, якщо дивитись на організацію як на єдине ціле, не розуміючи її динаміки, то систематично допускатимуться помилки. «Люди не дуже розуміють і намагаються втілити ті інструменти, які підходять для одного етапу розвитку компанії, але не підходять для іншого. Методологія Адізеса допомагає менеджерам детально вивчити організацію і співробітників у ній, зрозуміти їхні сильні сторони й умови, необхідні для їх реалізації, підказує, як управляти і яка найоптимальніша структура для бізнесу, щоб підвищити його конкурентоспроможність», — деталізує він.
Доктор Кундротас говорить, що Україна багата на талановитих людей, які бажають постійно удосконалюватися. Найголовніше для них зараз, на його думку — змінити мислення: треба шукати шляхи не як перемогти іншого, а як перемогти разом. «Якщо говоримо про країну або про суспільство, то в цьому плані важлива інтеграція», — підсумовує він.