Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бойові втрати і глибока економічна криза в Росії

25 лютого, 08:41

Офіційно на ранок п’ятниці 25.02.2022:

Станом на 03:00 25.02.2022

- ворог вже втратив орієнтовно 800 осіб

- Літаки —7 одиниць

- Гелікоптери — 6 одиниць

- Танки - більше 30 одиниць

- ББМ — 130 одиниць

Російський рубль почав стрімке падіння в обмінниках черги (графік тижневого курсу на фото):

Акції ключових російських компаній на світових біржах впали в ціні вдвічі (графік індексу RTS, який включає Роснєфть, Газпром, ВТБ, Сбєр, Лукойл і ще більше 40 найбільших корпорацій ворога на фото).

Світові держави продовжують введення руйнівних санкцій, які повністю паралізують економіку Росії. Повний список:

США:

- Заблокували роботу Сбербанку та ВТБ. Ці два банки за вартістю активів разом складають більше половини загальної банківської системи Росії. Усі фінансові інститути США мають на 30 днів закрити будь-які кореспондентські рахунки Сбербанку та 25 дочірніх іноземних фінустанов.

- Усі активи ВТБ будуть заморожені. ВТБ є системно важливою установою для Росії. Його блокування розірве важливу артерію фінансової системи країни, пишуть в Мінфіні США.

- Санкції також ввели проти банків: Газпромбанку, Россельхозбанку, «Відкриття», Новікомбанку і Совкомбанку. На ці банки розповсюджуються обмеження на всі операції, надання фінансування та інші операції з новими борговими зобов’язаннями зі строком погашення понад 14 днів та новими акціями.

- Санкції наклали на «близькі до Путіна сім’ї», під них потрапили голова Роснафти Ігор Сечін, Сергій Іванов, спецпредставник президента Росії з питань природоохоронної діяльності, Микола Патрушев, секретар Ради безпеки Росії, та їхні сини. Крім того, до списків санкцій потрапили перші заступники голови правління ВТБ Андрій Пучков і Юрій Соловйов, а також перший заступник голови правління Сбербанку Олександр Ведяхін.

- Введені заборони на залучення російськими компаніями боргового та акціонерного фінансування від американських інвесторів. Інвесторам із США заборонено купувати нові боргові зобов’язання та нові акції «Газпрому», «Ростелекому», «РусГідро», «АЛРОСА», «Радкомфлоту», РЖД, а також Альфа-банку та Московського кредитного банку.

Заборона поширюється на боргові зобов’язання з терміном обігу понад 14 днів.

- Мінторг США заборонив експорт до Росії високотехнологічної продукції. До списку увійдуть напівпровідники, комп’ютери, телекомунікаційне обладнання, лазери та сенсори. Байден у своїй промові пообіцяв заблокувати 50% високотехнологічного експорту до Росії.

- Відключення Росії від SWIFT «залишається одним із варіантів, але зараз цю позицію не поділяє Європа», – сказав у своєму виступі Байден. Нагадаю, що проти цього виступили Німеччина та Італія (сумна історична спорідненість із сьогоднішньою Росією) 

- Мінфін США запровадив санкції щодо 24 білоруських фізичних та юридичних осіб у зв’язку з підтримкою Білорусі здійснення вторгнення Росії в Україну. «Санкції стосуються оборонного сектору Білорусі та фінансових установ, у яких Білорусь має тісні зв’язки з Росією», – повідомляє Мінфін США.

Під санкції потрапили: «Белінвестбанк», «Дабрабут», Мінський завод колісних тягачів (МЗКТ), Державний військово-промисловий комітет, ТОВ «Оборонні ініціативи» та інші. У списку міністр оборони Віктор Хренін, держсекретар Ради безпеки Олександр Вольфович, голова Держкомвійськпрому Дмитро Пантус, заступник голови Держкомвійськпрому В’ячеслав Россолай, власник «Сінезіс» Олександр Шатров, бізнесмен Олександр Зайцев з оточення президента Білорусі Олександра Лукашенка, гендиректор МЗКТ Олексій Рімашевський, заступник гендиректора МЗКТ Олександр Ветеневич.

ЄС

- санкції зачеплять 70% російського банківського ринку, а також найважливіші державні компанії, у тому числі у військовому секторі.

- Збільшать витрати Росії по займах, призведуть до прискорення інфляції і поступово підриватимуть промисловість.

- Санкції проти енергетичного сектора ускладнять для Росії оновлення нафтопереробного обладнання і заводів.

- Повністю забороняється продаж російським компаніям літаків, деталей та авіаційного обладнання. Три чверті нинішнього комерційного аерофлоту Росії – це літаки, побудовані в США, ЄС і Канаді, і тому дуже залежать від цього».

- ЄС обмежує доступ РФ до новітніх технологій, важливих для модернізації та розвитку, таких як напівпровідники та інші передові технології.

- Санкції проти російських еліт не дадуть їм можливість зберігати свої активи у Європі.

- Щодо візової політики, російські дипломати і бізнесмени втратять привілейовану можливість в’їзду до країн ЄС.

Британія:

• проти ВТБ вводяться блокуючі санкції, активи банку в країні будуть заморожені

• блокуючі санкції також вводяться проти «Аерофлоту», йому закрито доступ на територію Великої Британії

• обмежуються суми, які росіяни можуть тримати на рахунках у британських банках

• під персональні санкції потрапили Кирило Шамалов, Денис Бортніков, Петро Фрадков

• Британія забороняє експорт до Росії продукції подвійного призначення, зокрема високотехнологічної

• під санкції також потрапили ОАК, ОСК, «Уралвагонзавод» та «Ростех».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати