Перейти до основного вмісту

Чи буде прецедент?

Київрада зобов’язала понизити поверховість будівництва на Десятинному провулку, 3-5
07 травня, 10:31

В останні дні квітня з’явилося розпорядження секретаря Київради Олексія Рєзнікова, що компанія «Інтергал-Буд» зобов’язана знизити поверховість будівництва на об’єкті за адресою Десятинний провулок, 3-5. Ще 1 квітня відбулося виїзне засідання Київради, на якому склали акт перевірки будівельного майданчика. На підставі цієї перевірки і з’явилося рішення Рєзнікова про демонтаж двох поверхів до висоти 27 метрів. Це дозволена висота будинків у історичному центрі Києва. На демонтаж забудовнику дали один місяць. Якщо розпорядження Київради не виконають, «буде розірвано договір оренди земельної ділянки від 1 липня 2004 року, а посадові особи товариства будуть притягнуті до відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», — йдеться у розпорядження Київради.

Нагадаємо, що боротьба за збереження буферної зони Софії Київської, до якої належить і Десятинний провулок, триває вже не один рік. На замовлення УПЦ КП компанія будує нібито приміщення для церкви, але юристи кажуть, що насправді там має з’явитися черговий офісний центр. І це на місці, де колись був палац князя Володимира. На жаль, його фундаменти вже зруйновані у ході сучасного будівництва. Стару історію переписала нова, із судовою тяганиною та протистояннями між громадою та забудовником. Були різні рішення суду, навіть такі, що визнавали будівництво законним, була заява і від УПЦ КП, що дозвіл давали лише на п’ять поверхів, а інші чотири забудовник звів за власним бажанням.

І в ході цього протистояння чи не вперше з’явилося рішення столичної влади понизити-таки поверховість і дотримувати норм містобудівної діяльності. Однак інтрига триває, адже 5 травня на сайті «Інтергал-Буду» з’явилась офіційна заява, суть якої зводиться до одного — нічого змінювати компанія не планує, а доручення Рєзнікова до них не надходило, про неї дізнались з Інтернету.

Компанія стоїть на своєму: усі дозвільні документи щодо цього об’єкту були отримані законно, на поступки громадськості вже раніше йшли і знесли конструкції дев’ятого поверху, попри те що ця висотність «знаходилася в допустимих межах дозвільної документації по проекту». А документ про обмеження висотності, на думку компанії, більше стосується не їх, а будинків-сусідів. «На сьогодні висота будинку по Десятинному провулку, 3/5 на три метри нижча від навколишньої забудови (висота сусіднього будинку по вул. Володимирській, 4 становить більш ніж 34 метри)», — ідеться в офіційній заяві компанії.

Наостанок у зверненні пишуть, що такою позицією влади здивовані, бо діють же виключно за законом. Та якщо за місяць нічого не зміниться і Київрада справді розірве договір оренди землі, це стане справжнім прецедентом. Експерт Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Ірина Нікіфорова вірить, що політична воля до цього є. По-перше, незабаром місцеві вибори, коли команді мера Кличка треба показати результати своєї роботи, по-друге, про це поінформоване ЮНЕСКО. «Рекомендації комітету ще не надійшли, але однозначно вони будуть такими ж: понизити поверховість. Десятинний може стати першою ластівкою, а далі будівництво на вулиці Гончара, Музейний провулок, Нижній Вал, якщо нам вдасться дотиснути зараз «Інтеграл-Буд», тоді буде ланцюжок набирати обертів», — додає Нікіфорова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати