Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Друге підземне дихання

Шахтарі Макіївки, завдяки держпідтримці, підвищують видобування вугілля
21 червня, 00:00

Керівництво державного підприємства «Макіїввуголь» (м. Макіївка, Донецької області) вважає, що надана йому державна підтримка дозволила взяти рекордні темпи нарощування видобутку вугілля. Ще кілька років тому «Макіїввуголь» терпів майже злигодні. Проблеми фінансування позначалися на рівні вуглевидобування й забезпеченості обладнанням. Тепер, на думку колективу, ситуація на очах стабілізується.

«На сьогодні Міністерством практично все зроблено для того, щоб об’єднання могло стабільно працювати принаймні два-три роки. Звичайно, нам потрібні нові лави, але все, що залежить від об’єднання, ми робимо. На найближчий час заділ зроблений», — заявив у ході прес-конференції, присвяченої підсумкам роботи підприємства за перше півріччя 2007 року, генеральний директор ДП «Макіїввуголь» Станіслав Толчін. За його словами, ще у вересні 2006 року об’єднання, що складається з 10 підприємств (ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Колосніковська», «Центральна збагачувальна фабрика «Пролетарська», шахти — ВАТ «Північна», ВАТ «Ім. Бажанова», ВАТ «Чайкіно», ВАТ «Ім. Леніна», ВАТ «Бутівська», ВАТ «Холодна балка»), видобувало лише 2800 тонн вугілля в доби. Меншого видобування не було за всю його історію. Однак уже в жовтні 2006 року в результаті фінансових вливань із держбюджету були обладнані та введені в експлуатацію нові лави, а з грудня підприємство збільшило вуглевидобування вдвічі. У січні— травні 2007 року воно складало 820 тисяч тонн, що становить 98,6% від планового завдання. За підсумками року підприємство збирається видобути три мільйони тонн у рік (уже в липні підприємство почне видобувати вісім тисяч тонн на добу), а потім щорічно збільшуватиме цей показник. За даними Толчіна, продуктивність праці на шахтах об’єднання з вересня минулого року зросла на 60%, а собівартість вугілля знизилася на 30%.

Сьогодні «Макіїввуголь» має чітку програму, розраховану на період до 2011 року. «Ця програма передбачає, що річне видобування перевищить чотири мільйони тонн. У результаті держпідприємство повернеться до позицій, які займало раніше довгі роки. Щодо морального, політичного й гірничо-геологічного клімату, хочу зазначити, що на нашому підприємстві все гаразд. Працюємо в тісному контакті з міською владою. Допомогу, яку місто спроможне надати, ми отримуємо», — заявив гендиректор журналістам.

А про те, що соціальний клімат на підприємстві прийшов у норму, свідчить притік нових робітників, яких приваблює, передусім, неухильне збільшення зарплати. У результаті, із січня на шахтах об’єднання ліквідована текучість кадрів, яка була до цього справжнім бичем розвитку виробництва.

За словами Толчіна, заслуга в цьому не тільки об’єднання, але й Міністерства вугільної промисловості, яке робить дуже багато для того, щоб захистити шахтарів. «Міністр вугільної промисловості старається всіма силами захистити вуглевидобувні підприємства. Вугільна промисловість живе гірше інших галузей виробництва, і саме тому вона планово збиткова. Один із засобів захисту — оптовий ринок, який створений для того, щоб хоча б мінімально регулювати вже усталені ціни. Я сподіваюся, що ця ідея міністра спрацює», — підкреслив гендиректор «Макіїввуглю».

До речі, підприємство вже потроху почало повертати державі кошти, які були в нього вкладені: у минулому місяці до бюджету було виплачено п’ять мільйонів гривень. Одночасно ведуться закупівлі нового обладнання, а також купується спецодяг і засоби індивідуального захисту. «Раніше це було запущене, однак у нинішньому році вже виділені бюджетні кошти, і підприємство починає купувати все це. Щодо дотримання правил безпеки з ведення гірських робіт, то вони дотримуються всі й беззастережно», — проінформував журналістів Толчін.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати