Перейти до основного вмісту

Електронні управлінці

Чи варто зі вступом України до СОТ очікувати буму впровадження сучасних цифрових продуктів?
13 лютого, 00:00

«Підприємства запроваджують ERP-системи для того, щоб отримати інформацію: актуальну, точну, на основі якої менеджмент, акціонери могли б ухвалювати адекватні рішення й ліпше реалізовувати свою стратегію. Вони допомогають стати ефективнішими, конкурентоспроможнiшими на ринку», — повчав «День» генеральний директор консультаційної компанії Innoware (системи управління на базі продуктів Microsoft) Дмитро Попінако.

Однак переваги новітніх «електронних управлінців», за словами директора Innoware, оцінили далеко не всі. Наші підприємці вважають за краще заощаджувати на старих технологіях, аніж вкладати кошти у незрозумілі перспективи... «Мало в кого з українських менеджерів, на жаль, є амбіції щодо розвитку їхнього бізнесу до міжнародного рівня — для них це немислимо... Через молодість вітчизняного ринку у них немає належного досвіду й вони не можуть адекватно порівняти інвестиції в ERP-проекти та вигоди від їхнього запровадження. Український бізнес, на жаль, звик до тепличних умов», — констатує Попінако.

Про скептичне ставлення вітчизняних підприємців до управлінських ІТ-новинок говорить і президент компанії «Інком» Олександр Кардаков. Він повідомив, що «запровадження відбулося лише в 3% компаній, яким це насправді потрібно».

Водночас компанії-впроваджувачі ERP не скаржаться на брак клієнтів, до того ж, можливості самих компаній не дозволяють набирати забагато проектів — усі вони переважно довгострокові та дорогі... «Минулого року в нас з’явилося десь 17 нових клієнтів, це нормальна цифра для року... Бізнес виріс майже вдвічі, плани виповнилися стовідсотково», — розповіла «Дню» менеджер зі зв’язків із громадськістю компанії Innoware Наталія Журавльова.

«Український ринок ERP за рік зріс приблизно вчетверо... Наступного року, думаю, темпи будуть ще більшими», — стверджував у розмові з «Днем» керівник відділу управління проектами компанії «1С:Бухоблік і Торгівля Україна» Максим Зосим. За його словами, підприємці вже стоять у черзі, щоб запровадити ERP-продукт його компанії.

Отже, коли саме і чи варто взагалі чекати піку впровадження ERP-систем українськими підприємцями? «Стосовно піку впровадження, то в найближчі роки він і має бути, адже Україна тепер у СОТ, і вітчизняні компанії будуть просто змушені запроваджувати ERP-системи. Без них вони не виживуть... Однак поки що більшість підприємців в Україні лише думають і спостерігають за західними компаніями. Це — через низький рівень обізнаності з системами ERP», — зауважує Наталія Журавльова. Максим Зосим також прогнозує такий пік. Його варто очікувати приблизно через два роки.

«У Росії він розпочинається нині, Україна ж у цьому плані відстає на два роки, — аргументує свої розрахунки Зосим і відзначає деякі зрушення в напрямі буму й в Україні: — І тут щороку йтиме стовідсоткове зростання... Адже ще рік тому київський клієнт був готовий робити проект вартістю в десятки тисяч доларів і розраховував запровадити його за кілька місяців. Нині ці цифри перейшли вже в регіони, там люди вже готові до таких проектів. У Києві ж натомість нарешті почали розуміти, що ERP-проект — це комплексна автоматизація, яка не може тривати менше ніж півроку чи й рік, і вартість проектів зросла до сотень тисяч доларів...».

Однак керівник відділу управління проектами компанії «1С:Бухоблік і Торгівля Україна» все ж зазначає, що більшість українських міст у цьому плані відстає від столиці... Виникає запитання: чи встигнуть тамтешні провідні компанії ввести елементи ІТ у свій менеджмент та чи й захочуть взагалі? Представники компаній, що запроваджують ERP, всі як один стверджують, що без ERP-системи в нових умовах СОТ підприємства просто збанкрутують. Однак і з її запровадженням гарантій від краху бізнесу, зрозуміло, ніхто не дасть... Тож, можливо, регіональний бізнес і не має наміру витрачати зайві гроші «на вітер», приречено чекаючи на прихід іноземців?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати