Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

19 серпня, 00:00

18 серпня Іллічівський порт розпочинає перевалку зерна нового врожаю, — повідомила Українським новинам диспетчерська Іллічівського порту.

«Перше судно завантажить 20 тис. тонн зерна», — сказав Українським новинам представник порту.

У липні Іллічівський порт не переробляв зерно.

Фахівці порту затрудняються оцінити завантаження потужностей по перевалці зерна до кінця року. «Поки що не можна сказати, наскільки буде завантажений порт у цьому сезоні. Усе залежатиме від того, як уряд визначить режим експорту зернових», — сказав представник порту.

Оператори зернового ринку вважають, що негласні заборони обласної влади можуть негативно вплинути на обсяги перевалки зерна через Іллічівськ. «Важко доставити партію в порт, тому що складно вивезти зерно з області», — сказав представник французької компанії Louis Dreyfus.

Іллічівський порт вважається одним із наймогутніших портів по перевалці зерна на експорт. Його потужності оцінюються близько 3 млн. тонн зерна щорічно.

Замість цивільної оборони — виховне рандеву

Прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко призначає зустрічі керівникам областей із приводу розрахунків за зерновими держконтрактами. Цього тижня В. Пустовойтенко зустрівся з керівниками Одеської, Запорізької та Миколаївської областей, повідомила Українським новинам прес-служба Кабінету Міністрів.

На думку прем'єр-міністра, ці області мають можливість повернути борг уряду, оскільки зібрали гарний урожай.

На 16 серпня сільськогосподарські підприємства постачили уряду 1,2 млн. тонн зерна або 21% боргу. Кабмін зобов'язав боржників розплатитися до 15 серпня.

За даними прес-служби, Пустовойтенко планує зустрітися з усіма керівниками областей.

Аграрії винні державі 5,7 млн. тонн зерна за одержані 1998 — 1999 року паливо та мінеральні добрива. 1998 року уряд декілька разів продовжував підприємствам АПК остаточні терміни погашення державі товарних кредитів. 1998 року в держресурси надійшло приблизно 2 млн. тонн зерна, або третина боргів.

Банки порушують — НБУ радий

Вимоги до розміру обов'язкових резервів за першу декаду серпня не виконали 28 комерційних банків, повідомила Українським новинам директор департаменту монетарної політики Нацбанку Наталя Гребеник.

Кількість банків, що не сформували резерви за першу декаду, зросла з 15 до 28. Загальна сума недорезервування — майже 247 млн. грн. із 55 млн. грн.

Н. Гребеник зазначила, що збільшення суми недорезервування свідчить про ефективність вжитих Нацбанком заходів із створення дефіциту гривневих ресурсів у банків для підтримки курсу.

З кінця липня Нацбанк провів 3 аукціони з розміщення серед банків гривневих депозитних сертифікатів, посилив контроль за формуванням банками обов'язкових резервів, припинив рефінансування банків і купівлю ОВДП у Міністерства фінансів.

За словами банкірів, із середини минулого тижня вартість гривневих міжбанківських депозитів овернайт перевищує 100% річних, що є однією з основних причин зміцнення курсу.

Гребеник сказала, що в умовах стабілізації валютного ринку Нацбанк може зменшити монетарний тиск на курс, однак таке рішення вимагає додаткової оцінки ситуації.

Інвестпортфель «схуднув»

Інвестиційний портфель українських банків упродовж першого півріччя знизився на 366,6 млн. грн. або на 21% і за станом на 1 липня становив 1475,3 млн. грн.

Цінні папери на інвестиції на вказану дату становили 863,6 млн. грн. або 58,5% усього інвестиційного портфеля. Зниження обсягу цінних паперів на інвестиції за перше півріччя становило 24,3%, повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор департаменту пруденційного нагляду НБУ Віктор Зінченко.

За його словами, в структурі цінних паперів на інвестиції впродовж півріччя значно знизилася питома вага державних цінних паперів — із 82% до 67,4%.

Цінні папери на продаж в інвестиційному портфелі банків на 1 липня становили 544,5 млн. грн., що на 28% менше, ніж за станом на 1 січня поточного року.

У структурі цінних паперів на продаж державні цінні папери становлять 293 млн. грн. (53,8%). Зниження обсягу держпаперів на продаж за перше півріччя досягло 43,2%.

За грецьке пальне треба платити

Грецьке пальне надходитиме в Україну партіями по 30—50 тис. тонн, тоді як у серпні — жовтні було заплановано постачання в обсягах по 100—150 тис. тонн щомісяця.

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело в акціонерній холдинговій компанії «Укрнафтопродукт». Зміну графіка постачання він пояснив тим, що українські сільгоспвиробники не можуть забезпечити 100 %-ву передоплату, зафіксовану в контракті між АХК «Укрнафтопродукт» і грецькою фірмою «Полестар».

Джерело також відзначило, що «Укрнафтопродукт» не має чіткого графіка постачання світлих нафтопродуктів і пальне буде надходити в Україну «в міру того, як буде здійснюватися розрахунок» за раніше одержані партії.

Припущення, що графік постачання до кінця року 1 млн. тонн пального із Греції перебуває під загрозою зриву, представник АХК «Укрнафтопродукт» не підтвердив, однак сказав, що «тенденція до цього є».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати