Коротко
Нацбанк України надіслав комерційним банкам роз’яснення щодо наявності ідентифікаційних номерів платника податку. До 1 жовтня 1998 р. операції за вкладними рахунками фізичних осіб, відкритими до 1 січня 1998 р., можуть проводитися без пред’явлення їх власниками ідентифікаційних номерів. Однак після 1 жовтня пред’явлення клієнтами таких кодів стає обов’язковим.
Відшкодування в розмірі 500 гривень
Нацбанк спільно з Асоціацією українських банків підготували проект Закону «Про захист внесків населення», повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За словами голови правління НБУ Віктора Ющенка, це «сприятиме зростанню довіри населення до банківської системи України». Передбачається створення Фонду за рахунок внесків комерційних банків, що мають ліцензію на роботу з внесками населення, крім Ощадбанку (він приєднається після реструктуризації), і за рахунок надходжень із держбюджету розміром 20 млн. грн. 1999 р. У разі банкрутства банку Фонд гарантує відшкодування фізичним особам суми депозитів не більше ніж 500 грн. Що стосується відшкодування більш значних внесків, то ця перспектива розкрита вельми туманно: все залежатиме від внеску комбанку й кількості його вкладників.
Держкомітет обиратиме уповноважений банк
Держкомітет з питань розвитку підприємництва готує проведення тендеру з відбору уповноваженого банку, який розпоряджатиметься коштами Українського фонду підтримки підприємництва. Як повідомляє агентство УНІАН, передусім ці кошти призначатимуться для підтримки малого і середнього бізнесу. Згідно з Державною програмою приватизації на 1998 рік, Фонд держмайна повинен перераховувати 5% доходів від приватизації на розвиток підприємництва.
РЕГІОНИ
I У складну ситуацію потрапив найбільший в Україні текстильний комбінат — Херсонський. Одержавши на початку року товарний кредит із США, підприємство випустило 4 млн. 334 тис. квадратних метрів тканин. Проте реалізувати товар виявилося досить непросто, хоча якість його може задовольнити найвибагливіших покупців. На 1 травня на складах залишилося нереалізованими 2 млн. квадратних метрів тканин, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК. Раніше цю продукцію відправляли в основному на швейні підприємства Києва, Львова, Новомосковська, інших міст України. Нині ж вітчизняний товаровиробник в умовах гострої конкуренції програє навіть другорядним фірмам світу.
I Своєрідним полігоном з відродження біржової торгівлі в Україні і відпрацювання
механізму проведення торгів стане миколаївська Чорноморська товарна біржа
АПК. На ній зупинила свій вибір американська компанія «Chemonics International»,
що проводила тендер з добору пілотної біржі в рамках проекту USAID «Українська
аграрна товарна біржа». Вирішальним чинником під час добору стала наявність
відмінної технічної бази, обладнаного торговельного залу, а також підтримка
з боку облдержадміністрації, повідомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН.
Випуск газети №:
№96, (1998)Рубрика
Економіка