Перейти до основного вмісту

Коротко / ЕКОНОМІКА

08 квітня, 00:00

Відключають боржників за газ

З 1 по 3 квітня НАК «Нафтогаз України» відключила від газопостачання 378 підприємств-боржників. Як повідомили агентству УНІАН у НАК «Нафтогаз України», відключення від газопостачання підприємств-боржників призвело до того, що на 3 квітня добове використання природного газу в Україні скоротилося на 15,9 млн. куб. м порівняно зі споживанням 31 березня. Зокрема, промислові споживачі скоротили споживання газу на 9,4 млн. куб. м, а бюджетні організації, підприємства «Теплокомуненерго», котельні промислових підприємств, які використовують природний газ для виробництва теплоносіїв, — на 6,6 млн. куб. метрів.

У промисловому виробництві — зростання на 12 відсотків

Обсяг промислового виробництва в Україні в березні порівняно з лютим збільшився на 12%, повідомив агентству Інтерфакс-Україна помічник Президента Валерій Литвицький. Разом із тим, підкреслив він, повністю подолати тенденцію зниження промислового виробництва поки не вдалося. У порівнянні з березнем 1998 р. виробництво скоротилося на 2,7%. Загалом за підсумками першого кварталу 1999 р. обсяг виробництва в промисловості знизився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 2,4%, тоді як за підсумками перших двох місяців відставання становило 2,1%.

З американською якістю на американський ринок

ВАТ «Донецький металургійний завод» (ВАТ «ДМЗ») збирається вийти на американський металургійний ринок із якісною продукцією. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, завод відвантажив американському споживачеві першу партію трубної заготовки в обсязі 2 тис. тонн . За словами представника ВАТ «ДМЗ», її якісні критерії (постачання має спробний характер) відповідають міжнародним стандартам. «Контракт на постачання великої партії металу буде підписано, якщо американського споживача задовольнить якість продукції ВАТ «ДМЗ», — повідомило джерело. Назва компанії, обсяг і вартість контракту не повідомляються, однак зазначається, що «ціна купівлі металу цілком влаштовує ДМЗ». За даними підприємства, частка експорту ВАТ «ДМЗ» в обсязі реалізації становить у березні 73%. 2000 року підприємство планує вийти на 90% експорту.

Торги валютою почнуться через тиждень

Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ) почне торгівлю іноземною валютою в біржовій електронній системі торгів (БЕСТ) 14 квітня, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Спочатку торги проводитимуться з електронних робочих терміналів (ЕРТ), розташованих у торговельному залі УМВБ. Початок торгів із виносних ЕРТ, розташованих в офісах банків, намічено на травень. Торги проводитимуться по трьох валютах — долару США, німецькій марці та євро. Торги по долару проводитимуться на умовах tod, tom і spot, по марці та євро — тільки на умовах tom і spot.

Ціною відкриття буде офіційний курс Нацбанку на день торгів. Мінімальну і максимальну ціни, за якими можливе укладення угод, встановлює біржа, однак ці ціни не можуть відхилятися від ціни відкриття більше за встановлену НБУ величину. На торгах у БЕСТ як з продавця, так і з покупця іноземної валюти стягуватиметься комісія в розмірі 0,15%.

«Радонмет» стартує в травні

Костянтинівський металургійний завод створює спільне підприємство з компанією «Радон» — «Радонмет», повідомляють «Українські новини». «Радон» забезпечить «Радонмету» постачання сировинних матеріалів і енергоносіїв. Частка «Радону» в статутному фонді СП становить 60%, Костянтинівського металургійного заводу — 40%. «Радонмет» планує почати виробництво чавуна в травні. Керівництво заводу не називає плановані обсяги виробництва, вказуючи, що вони будуть сформовані відповідно до кон'юнктури. Очікується, що рентабельність виробництва чавуна становитиме близько 10%, майже 70% продукції експортуватиметься.

Виявлено будинок-невидимку

За умов 34-мільйонного бюджетного дефіциту Харкову доведеться розлучитися з частиною комунальної власності. Прийнята на сесії міськради програма приватизації на 1999-й рік передбачає проведення повного обліку всього майна міста, а також експертну оцінку залишкової вартості об'єктів, які продаються. Як виявилося, здійснити це досить складно.Орендарі часто не допускають інвентаризаційні комісії на свої фірми, розуміючи, що уточнена оцінка нерухомості може обернутися підвищенням орендної плати. Багато хто вже зробив перепланування приміщень без дозволу архітекторів. Сюрприз чекав комісію в самому центрі Харкова: на головній вулиці — Сумській — виявлено 2-поверхову будівлю, яка у жодних документах не значилася. У той же час її орендували фірми, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати