Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Економіка

31 жовтня, 00:00

НБУ: Українські банки не мають права кредитувати в інвалюті фізичних осіб-нерезидентів

Про це йдеться в роз’ясненні Національного банку України (НБУ), розміщеному на його веб-сайті. «Статтею 11 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що надання споживчих кредитів в інвалюті на території України заборонене. Таким чином, згадана вище заборона поширюється на всі категорії споживачів — фізичних осіб, до яких належать і нерезиденти. Окрім того, відповідно до пункту 1.1 глави 1 розділу ІІ Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженого постановою правління НБУ від 17 червня 2004 № 270, (...) уповноважені банки мають право переводити іноземну валюту за межі України для надання кредитів (позик) в іноземній валюті лише банкам-нерезидентам», — йдеться в роз’ясненні.

Кабмін затвердив програму пільгової молодіжної іпотеки на наступні п’ять років

Кабінет Міністрів затвердив державну програму забезпечення молоді житлом на 2013 — 2017 роки. Про це сказано в постанові уряду №967 від 24 жовтня. Обсяг фінансування програми оцінюється в 5,46 мільярда гривень, зокрема 3,276 мільярда гривень із державного бюджету, 1,638 мільярда гривень — з місцевих бюджетів і 0,546 мільярда гривень — з інших джерел. За результатами виконання програми планується забезпечити житлом 16 755 молодих сімей і самотніх молодих громадян, побудувати 1,047 мільйона квадратних метрів житла. Як повідомляло агентство, у вересні фонд оцінював в 0,7-0,8 млрд гривень недофінансування програми із надання пільгових довгострокових кредитів молоді, розрахованої на 2002 — 2012 роки.

Мінекономіки обрало вісім електронних біржових майданчиків для торгівлі вугіллям

Міністерство економічного розвитку й торгівлі 23 жовтня вибрало 8 товарних бірж (електронних біржових майданчиків) для організації й проведення електронних біржових торгів із купівлі-продажу вугільної продукції. Про це сказано в повідомленні міністерства. Відповідно до повідомлення, переможцями цього конкурсу стали: біржа «Перспектива-Коммодіті», Українська енергетична біржа, Українська універсальна біржа, «Київська агропромислова біржа», товарна біржа «Катеринославська», Донецька товарна біржа, товарна біржа INNEX і Контрактовий дім УМВБ. Біржі, які перемогли в конкурсі, мають протягом трьох місяців від часу публікації Мінекономіки повідомлення про результати конкурсу провести тестові електронні біржові торги з купівлі-продажу вугільної продукції. За результатами проведення тестових електронних біржових торгів Мінекономіки визначить остаточний перелік товарних бірж, які здійснюватимуть торгівлю вугіллям. Як повідомляло агентство, у вересні Мінекономіки оголосило конкурс із відбору товарних бірж (електронних біржових майданчиків) для організації й проведення електронних біржових торгів із купівлі-продажу вугільної продукції. У березні Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів і Міністерству енергетики й вугільної промисловості перейти на біржові торги й прямі договори під час продажу вугілля до серпня. Тепер реалізація вугілля здійснюється за двома схемами: за прямими договорами між вуглевидобувними підприємствами й споживачами й через державне підприємство «Вугілля України» як оператора оптового ринку. На світовому ринку повноцінну біржову торгівлю вугіллям було впроваджено 2001 року, коли великі вуглевидобувні компанії (Anglo American, BHP Billiton, Glencore, Rio Tinto) і компанії-споживачі (ENEL, EON, J-Power) створили електронну платформу Global сoal для торгівлі вугіллям і фінансовими інструментами. 2001 року на біржі NYMEX (Нью-Йорк) почалася торгівля ф’ючерсними контрактами на вугілля.

Модернізація вагонів «Київського метрополітену» відбудеться за участі японської корпорації

Крюковський вагонобудівний завод (Кременчук, Полтавська область) 25 жовтня домовився з японською корпорацією Itochu про модернізацію 95 вагонів комунального підприємства «Київський метрополітен» до кінця 2013 року. Про це сказано в повідомленні заводу. Відповідно до документа, договір було підписано у Посольстві Японії в Україні головою правління заводу Євгеном Хворостом і генеральним менеджером департаменту промислових проектів Itochu Яцухіко Асадою. При цьому Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоїчі зазначив, що завдяки договору в Україні буде впроваджено японські технології енергозбереження, поліпшено екологію й інфраструктуру. Асада зазначив, що цей проект є стимулом подальшого розвитку двосторонніх відносин між компаніями. Відповідно до повідомлення, наприкінці 2012 року — першому кварталі 2013-го заплановано модернізувати перший поїзд метро з п’ять вагонів. Японська сторона постачатиме енергозберігаюче обладнання: тяговий привід і гальма для візка метро. Усього 90 вагонів метро буде модернізовано протягом 18 місяців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати