Перейти до основного вмісту

Коротко / Економіка

13 липня, 00:00

Газпром збільшує транзит газу через Україну

Постачання російського природного газу через Україну основним транзитним коридором у напрямку Словаччини (Велке Капушани) збільшилися у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на білоруському коридорі, свідчить інформація європейських газотранспортних операторів. Так, за перших 12 днів липня український транзит виріс у середньому до 118,4 мільйона кубометрів на добу в порівнянні з 98,7 мільйона кубометрів в середньому за другу половину червня. З початку місяця обсяги транзиту стійко зростають: 1 липня — 100,2 мільйона кубометрів, 6 липня — 121,1 мільйона кубометрів, 11 липня — 127,4 мільйона кубометрів, а на другу декаду місяця вони очікуються на середньому рівні 130 мільйона кубометрів. У той же час інформація європейських газотранспортних операторів свідчить про скорочення постачань російського газу газопроводом Ямал—Європа до Німеччини: 1 липня — 74,7 млн куб. м, 7 липня — 61,3 млн куб. м і 11 липня — 26,4 млн куб. м, що, ймовірно, пояснюється поточними ремонтами, які провадяться в цю пору року.

Харківський завод бронетехніки братиме участь у проекті модернізації озброєння для єгипетської армії

Україна планує на літо розгортання спільно з Єгиптом програми серійної модернізації БТР ОТ-62 «Топаз» для єгипетської армії. «Дослідна партія модернізованої бронетехніки, поставлена єгипетській стороні торік, вже пройшла успішні випробування в Єгипті. Після підписання замовником акта приймання, а воно очікується найближчим часом, ДП «Завод ім. Малишева» почне серійні постачання машинокомплектів до Єгипту для проведення модернізації військової техніки — згідно з умовами контракту — на території замовника», — повідомила агенцію Інтерфакс-Україна обізнана з ходом реалізації контракту особа в оборонному секторі. Як зазначив співбесідник агенції, в рамках реалізації єгипетського контракту, українська сторона внесла до проекту технічні зміни. «Оснащення силової установки двошвидкісним редуктором дозволяє замовникові максимально використовувати можливості двотактного композитного двигуна 3ТД-2 потужністю 400 кінських сил», — уточнив він. «Українська сторона чекає, що успішна реалізація спільної 5-річної програми з модернізації єгипетської бронетехніки буде в сфері особливої уваги нового керівництва наших арабських партнерів», — підкреслив він. Контракт на модернізацію БТР ОТ-62 «Топаз» було укладено з Міноборони Єгипту в січні 2010 року за підсумками міжнародного тендеру. Обсяг розрахованого на п’ять років з правом продовження контракту оцінюється в 200 машин. Згідно з контрактом, модернізацію основної частини бронетехніки — 197 машин — буде здійснено но території замовника з виготовлених в Україні машинокомплектів.

Чверть акцій Крюківського вагонзаводу хоче придбати російський бізнесмен

Австрійська OW Capital Management GMBH (Відень), на 100% підконтрольна главі ради директорів російського виробника вагонів ВАТ «Завод металоконструкцій» (ЗМК, Енгельс, Саратовська обл.) Станіславу Гамзалову, має намір придбати 25%+1 акцію ПАО «Крюківський вагонобудівний завод» (КВБЗ, Полтавська обл.). Як говориться в публікації OW Capital Management у пресі, зараз компанія не володіє акціями КВБЗ. Згідно з оголошенням, планується придбати 28 669 889 акцій, які до кінця дня середи котирувалися на «Українській біржі» за курсом 17,75 гривні за акцію. Інформацію про 100% володіння Гамзаловим австрійською фірмою було розміщено в інформації виборчої комісії про кандидатів у депутати Саратовської обласної Думи четвертого скликання, а також вона є в базах даних про австрійські компанії. Згідно з офіційною інформацією ЗМК, йому належить 9,1312% акцій. Окрім Гамзалова, до ради директорів підприємства, що складається з п’яти чоловік, входить також Джахпар Гамзалов. З 2006 року і до літа 2011 року членом ради директорів і великим акціонером цього російського підприємства був Леонід Юрушев, який має значні активи в українському вагонобудуванні. Нагадаємо, що КВБЗ є єдиним у СНД підприємством, що має налагоджене і діюче виробництво двох видів вагонів, — пасажирських і вантажних. У цілому підприємство випускає вантажні (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, напіввагони) і пасажирські вагони, запасні частини і візки для вантажних вагонів, колісні пари, запчастини для вагонів метро та ескалаторів, контейнери, дорожню техніку. Виробництво пасажирських вагонів здійснюється за замовленням «Укрзалізниці».

Київрада створить «пансіонат» у Криму

Київрада на базі майнового комплексу в Алушті (АРК) створила комунальне підприємство «Дніпро», де, як передбачається, буде створено пансіонат для оздоровлення працівників Київської міської державної адміністрації і Київради. За цю ухвалу на засіданні Київради в четвер проголосувало 95 депутатів. Статутний фонд КП «Дніпро» затверджено в розмірі 10 тисяч гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати