Перейти до основного вмісту

Коротко / Економіка

18 травня, 00:00

На Львівщині провели «антиямкове» пікетування

Уже вдруге цього року жителі Радехівського району на Львівщині пікетували те, що називають дорогами. В межах міста — на трасі Броди — Червоноград та в селі Бабичі, що на трасі Львів — Луцьк — десятки обурених людей зупинили рух транспорту, безперервно перетинаючи пішохідний перехід. Жителі Радехівського району запросили усіх закордонних гостей Євро-2012 відвідати їхні псевдодороги та відчути, яким коштом для них влаштовано показне свято. Якщо ж ситуація з дорогами не зміниться найближчим часом, то люди налаштовані спрямувати живим потоком транспорт із траси Київ — Львів на радехівські «напрямки». Стан доріг на Львівщині є особливо критичним. Для прикладу, на відрізку дороги Львів — Луцьк із Кам’янки-Бузької до Радехова лише через місяць (!) після ремонту «відновились» усі попередні ями. А напрямок на Червоноград і далі до кордону є взагалі непроїзним на окремих відрізках. Автолюкс уже два роки тому зняв рейс комфортабельного автобуса Львів-Київ через Радехів. Чи принесе результат пікетування? Напевне сказати важко. Але дивно те, що це питання бентежить простих громадян, а осторонь лишаються не лише великі перевізники чи їх професійні об’єднання, але й державні контролюючі органи. Юрій ГУБЕНІ, професор, учасник пікету.

Київ шукає інвестора для будівництва заводу продтоварів

Київська міська державна адміністрація оголосила конкурс із залучення інвестора в будівництво заводу з виробництва продовольчих товарів соціального призначення в Деснянському районі. Про це сказано в повідомленні Київміськадміністрації. Відповідне розпорядження підписав голова Київміськадміністрації Олександр Попов. Згідно з повідомленням, завод перебуватиме в межах вулиць Закревського й Пухівської (Деснянський район). За попередніми оцінками вартість проекту становитиме 50—300 мільйонів гривень, залежно від матеріалів будівництва й обладнання. Під реалізацію проекту виділено 2,3 га землі, що дає можливість розмістити 9 600 кв. м виробничої площі. Зі слів заступника голови Київміськадміністрації Руслана Крамаренка, орієнтовна вартість інвестицій в інфраструктуру, зокрема будівництво доріг і прокладання інженерних мереж, становить 25,5 мільйона гривень. Крамаренко також додав, що реалізація проекту дасть можливість забезпечити робочі місця в спальному районі столиці й упорядкувати територію, де тепер перебуває пустир. Як повідомляло агентство, раніше Київська міська рада передала компанії «Піастрелла» земельну ділянку площею 1,96 га для реконструкції, експлуатації й обслуговування будівель.

Міністра транспорту Судану зацікавили українські літаки

Судан готовий обговорювати з Україною перспективи придбання регіональних літаків нового покоління сімейства Ан-148/158, а також багатоцільових літаків сімейства Ан-74. Як повідомили в прес-службі ДП «Антонов», зацікавленість у налагодженні співпраці була озвучена суданською стороною за підсумками відвідин ДП «Антонов» і Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) в рамках візиту до України міністра транспорту Республіки Судану Фейсала Абдалли, що відбувся днями. Під час візиту Абдалла детально ознайомився з регіональними реактивними літаками Ан-148 і Ан-158, зокрема відвідав цех остаточного складання «Серійного заводу «Антонов», де наразі на завершальній стадії виробництва перебувають три Ан-148 і один Ан-158. Міністр також ознайомився з виробництвом багатоцільових літаків сімейства Ан-74 на ХДАВП. «На думку міністра, літаки Ан-148, Ан-158 і Ан-74 можуть ефективно експлуатуватися компаніями Республіки Судан, і подальше обговорення цього питання слід проводити за участю технічних фахівців і керівників авіакомпаній», — передала прес-служба оцінки підсумків візиту до України Ф.Абдалли.

Стратегію для Податкової напише міжнародна аудиторська компанія

Державна податкова служба домовилася з міжнародною аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers (Pw, Київ) про розробку стратегії розвитку служби на 2012—2016 роки. Про це на прес-конференції в середу заявив голова Податкової Олександр Клименко. За його словами, вже розроблений перший етап стратегії розвитку Податкової на 2012 рік, а його реалізація почата із травня. Клименко також повідомив про те, що саме сервісні функції мають бути покладені в основу перетворень у податковій галузі, тому що зараз на податковий облік витрачається 657 годин робочого часу бухгалтерів на рік, і за цим показником Україна посідає 175-те місце в рейтингу Світового банку. Голова Податкової наголосив, що пріоритетними цілями стратегічного розвитку служби на 2012 рік є вдосконалення системи адміністрування податків і зборів, впровадження електронних сервісів обслуговування й нових моделей податкового супроводу великих платників податків, створення рівних конкурентних умов, обмеження можливості корупційних проявів. Також пріоритетними цілями стратегічного розвитку є стабілізація податкового законодавства й ініціювання вдосконалення законодавчих змін у діалозі з бізнесом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати