Коротко / Економіка
У Маріуполі відвантажили устаткування для сербського металургійного комбінату
Провідне підприємство важкого машинобудування України — «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) — у вівторок відвантажило на адресу металургійного комбінату US Steel Serbia (Сербія) вузли завантажувального пристрою для доменної печі в рамках укладеного наприкінці 2009 року контракту, повідомила прес-служба підприємства в середу. При цьому в прес-релізі нагадується, що в рамках виконання замовлень на металургійне устаткування, найбільшим світовим виробником якого є «Азовмаш», наразі виготовляється конвертер для угорського замовника.
«Луганськтепловоз» хочуть продати в березні
Повторний конкурс із продажу 76% акцій монопольного в Україні виробника магістральних вантажних тепловозів — ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз» — планується оголосити в березні 2010 року. Це передбачено щомісячним пооб’єктним планом-графіком виставляння пакетів акцій на продаж 2010 року, який Фонд держмайна (ФДМ) України затвердив наказом від 5 лютого й оприлюднив у середу. Раніше Фонд повідомив, що конкурс відбудеться через 75 днів після публікації. В оприлюдненому плані-графіку відсутні найбільші та привабливі підприємства, про вірогідність приватизації яких раніше заявляв уряд. Зокрема, це Одеський припортовий завод, «Укртелеком» та енергокомпанії. Нагадаємо, що 76-відсотковий пакет акцій «Луганськтепловоза» на початку листопада 2009 року було списано з рахунку керівної компанії «Брянський машзавод» (РФ), і повернуто на рахунок ФДМ згідно з ухвалою Луганського господарського суду від 12 жовтня 2009 року. За словами в.о. голови Фонду Дмитра Парфененка, компенсація УК «Брянський машзавод», яка навесні 2007 років придбала ці акції за 292,505 млн. гривень при стартовій ціні 292 мільйони гривень, згідно із законом буде виплачена лише після повторного продажу цього пакету.
Кіровоградський аеропорт можуть здати в оренду й зробити міжнародним
Кіровоградська державна обласна адміністрація (ОДА) розглядає можливість передачі майнового комплексу комунального підприємства «Аеропорт «Кіровоград» у оренду ЗАТ «Міжнародна акціонерна авіакомпанія «Урга» (Air URGA, Кіровоград) строком на 49 років. «Наразі розглядається така можливість. Ми маємо намір побудувати ще один термінал в аеропорту», — повідомив генеральний директор компанії «Урга» Леонід Шмаєвич. Як повідомила прес-служба Кіровоградської ОДА, запропонований авіакомпанією «Урга» проект розвитку аеропорту передбачає будівництво нового терміналу з пропускною спроможністю до 50 осіб на годину, розширення перону та стоянки для літаків, сертифікацію двох приміщень для обслуговування великих літаків. За словами Шмаєвича, перевізник планує завершити роботи з будівництва міжнародного терміналу до вересня 2010 року. «Наразі губернатором поставлене завдання зі створення міжнародного аеропорту на базі діючого», — сказав керівник МААК «Урга». Він також додав, що діюча злітно-посадочна смуга потребує реконструкції, проте поточного року авіакомпанія не готова фінансувати дані роботи. «Цього року ми не готові фінансово здійснити даний проект, оскільки для реконструкції буде потрібно близько 2—3 мільйонів дол.», — зазначив Шмаєвич.
Вкладникам проблемного банку відновлюють виплати депозитів
Учора стало відомо, що банк «Надра» відновлює видачу вкладів фізичним особам. «Чекаючи вирішення Національного банку України щодо затвердження плану фінансового оздоровлення та програми виконання зобов’язань банку «Надра» перед клієнтами, з другої половини дня 11 лютого 2010 року банк починає виплати згідно програм, розроблених і упроваджених у період роботи тимчасової адміністрації, основною з яких є комплексна програма виплати депозитів фізичним особам», — ідеться у прес-релізі банку «Надра». Власники депозитів, виплати яким щодо комплексної програми були відкладені в зв’язку з ухваленням рішення уряду про переведення депозитів клієнтів банку до іншої фінансової установи та заплановані на лютий, почнуть отримувати їх із 11 лютого, а заплановані на січень і березень виплати клієнтам будуть здійснені в березні. У прес-релізі також вказано, що банк розробив спеціальні програми виконання зобов’язань перед іншими категоріями клієнтів, реалізацію яких буде розпочато після затвердження Нацбанком програми виконання зобов’язань перед клієнтами.
Фармакологічна компанія збільшила продажі за 2009 рік на 37%
ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Київ) 2009 року збільшило продажі продукції у грошовому вимірі на 37% у порівнянні з 2008 роком — до 609 мільйонів гривень, повідомив начальник відділу внутрішнього аудиту та корпоративних фінансів ЗАТ Михайло Чуприна. Наразі, за його словами, продажі «Дарниці» минулого року скоротилися на 11% — до 212 мільйонів упаковок. Генеральний директор Гліб Загорій також повідомив, що дивіденди за 2009 рік акціонерам не виплачуватимуться. Крім цього, він висловив упевненість, що компанія зможе перейти на виробництво відповідно до стандартів GMP у передбачені законодавством строки.
Агропромхолдинг придбає техніку на суму близько 10 мільйонів дол.
Крупний український агропромхолдинг «Астарта» (Київ) має намір інвестувати близько 10 мільйонів дол. у придбання сільськогосподарської техніки та устаткування. У повідомленні холдингу наголошується, що планується покупка більш ніж 90 одиниць сівалок і культиваторів, тракторів, навантажувачів, а також спеціального устаткування для внесення добрив таких виробників, як Amity Technology, Wil-Rich, Fendt, Claas, Manitou та інші. Агрохолдинг також планує придбати понад 100 одиниць сільськогосподарської техніки виробництва України та країн СНД. На реалізацію програми оновлення та розширення парку техніки «Астарта» залучила довгострокові кредитні ресурси.
Корпоративне страхування бере своє...
Українська страхова компанія «Дженералі Гарант Страхування життя» (Київ) за підсумками 2009 року виплатила по 30 страховим випадкам згідно з корпоративними договорами страхування 1,16 млн. гривень страхових відшкодувань. Відповідно до прес-релізу страховика, найбільша виплата минулого року склала 528,1 тис. гривень. Її було здійснено в зв’язку з переведенням застрахованої особи на інвалідність II групи в результаті нещасного випадку, події на гірськолижному спуску. Згідно з даними страхової компанії, найбільшим попитом в Україні серед підприємств, які ввели корпоративне страхування життя, 2009 року користуються програми, що містять наступні ризики: смерть із будь-якої причини; через тілесні ушкодження у результаті нещасного випадку; інвалідність I, II, III груп у результаті нещасного випадку, виникнення критичного захворювання; тимчасова непрацездатність у результаті нещасного випадку.
Випуск газети №:
№24, (2010)Рубрика
Економіка