Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Новий будинок для кіно
Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» побудує адміністративно-житловий комплекс на вулиці Ованеса Туманяна в Дніпровському районі Києва. Згідно з розпорядженням Київської міськадміністрації, за рік до завершення будівництва «Укртелефільм» повинен побудувати продовження вулиці Флоренції від вулиці Туманяна до межі побудованого комплексу.
Зростання активів
Сукупні активи «Райффайзенбанк Україна» в січні—вересні 2005 року виросли на 22% — із 4,407 млрд. грн. до 5,377 млрд. грн. Як повідомив банк, обсяг наданих кредитів за цей період збільшився на 35% — із 3,429 млрд. грн. до 4,638 млрд. грн., в тому числі юридичним особам — на 22,6%, до 3,657 млрд. грн., фізичним особам — більш аніж вдвічі, до 981,2 млн. грн. Сукупні зобов’язання банку з початку року виросли на 23,5% — з 4,053 млрд. грн. до 5,008 млрд. грн. При цьому обсяг коштів юридичних осіб виріс на 4,6% — до 1,606 млрд. грн., а фізичних осіб — на 72,6%, до 953 млн. грн. Статутний капітал банку зберігся на рівні 309,47 млн. грн., а сукупний власний капітал виріс на 1,1% — до 368,25 млн. грн. Фінансовий результат банку за січень—вересень становив 35,88 млн. грн., що втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року (11,75 млн. грн.).
Загальний «шампанський» бренд
Великий український виробник шампанського ЗАТ «Завод шампанських вин» (Артемівськ Донецької обл.) об’єднав свої торгові марки Krimsekt, «Артемівське» та «Крим» під єдиним брендом Artyomovsk Winery. Мотивом для об’єднання всіх брендів заводу стало активне розширення присутності його продукції на ринках Західної Європи, у зв’язку з чим виникла необхідність адаптувати бренд до західного споживача. Наразі продукція Артемівського заводу шампанських вин представлена на ринках Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембурга, Данії, Бельгії, Нідерландів, США, Канади, Австралії, Великої Британії, Греції, Латвії, Литви, Естонії, Ізраїлю, Кіпру, Молдови, Росії й Таїланду. За словами генерального директора заводу шампанських вин Олексія Гаркуші, даний крок обґрунтований також прагненням упорядити й оптимізувати всі маркетингові стратегії заводу, щоб вони були ідентичними як для внутрішнього ринку, так і для експорту.
Відчуження неприбуткових
Наглядова рада ВАТ «Укртранснафта» ухвалила рішення про відчуження належного ВАТ часткою у статутних фондах неприбуткових АКБ «Укргазбанк», ОДО «Страхова компанія «Нафтогазстрах» і ВАТ «Спартак» за їхньою ринковою вартістю. Це рішення було прийнято 28 жовтня. Рада також затвердила аудитором «Укртранснафти» з питань обліку державного майна, який не належить приватизації, ТОВ «Аудиторська фірма «Імідж-аудит». Окрім того, рада заслухала та прийняла до уваги доповідь голови правління «Укртранснафти» Олександра Тодійчука про попередні підсумки фінансово-господарської діяльності ВАТ за дев’ять місяців 2005 року й загалом позитивно оцінила роботу компанії.
Уперед на сонце
Міжнародний космічний консорціум «Космотрас» готує на 2008 рік кластерний запуск за допомогою ракетоносія «Дніпро» зі супутниками Національного центру космічних досліджень Франції (CNES) і Шведської космічної корпорації. У рамках наміченого на другу половину 2008 року запуску на сонячно-синхронну орбіту висотою близько 700 км планується вивести французький космічний апарат «PICARD» масою 170 кг, а також апарат «PRISMA» Шведської космічної корпорації. «PICARD» — перший із чотирьох французьких космічних апаратів сімейства «MYRIADA» масою 150—200 кг, які планується запустити за допомогою «Дніпра» в 2008—2011 рр. у рамках підписаного у вересні 2005 року доповнення до генеральної угоди про співпрацю між CNES і «Космотрасом». Відповідно до підписаної в 2001 році генеральної угоди між партнерами, в червні 2004 року в рамках кластерного запуску «Дніпро» вивів на орбіту апарат «DEMETER». Меморандум про намір між «Космотрасом» і Шведською космічною корпорацією про запуск «PRISMA» підписано також у вересні. Завершення формування пуску, враховуючи підписання контрактів, заплановано на середину 2006 року.
Модернізація вітчизняних добрив
IBE Trade Corp. (США) збирається залучити найбільшого у світі виробника мінеральних добрив Yara International АSA (Норвегія) для модернізації виробничих потужностей ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот» (Луганська обл.). Як повідомив прес-секретар IBE Trade Corp Євген Степанов, група інженерів Yara International АSA минулого тижня відвідала «Азот» із метою вивчення можливості переоснащення агрегатів із виробництва аміаку для зниження споживання природного газу. «Ми привезли, як й обіцяли раніше, інженерів Yara International АSA, які спільно з технічними співробітниками ЗАТ працюватимуть над програмою переоснащення аміачних агрегатів із метою зменшення споживання природного газу», — сказав Євген Степанов. Фахівці Yara International АSA пізніше нададуть розрахунки про необхідні обсяги інвестицій і терміни реалізації заходів щодо модернізації агрегатів із виробництва аміаку.
Випуск газети №:
№201, (2005)Рубрика
Економіка