Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Iмпортерів і виробників шин зобов’яжуть платити державі за утилізацію їхньої продукції
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою з імпортерів і виробників автомобільних шин стягуватиметься плата за їх утилізацію, повідомив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. «З усіх виробників та імпортерів шин стягуватиметься певна плата, яка дорівнюватиме вартості утилізації шин, що дозволить очистити величезні території і припинити практику спалювання шин», — сказав він. За словами М.Злочевського, до Мінекології звернулося декілька інвесторів, готових побудувати потужні заводи з утилізації шин. Однією з найбільш поширених технологій таких заводів є переробка шин на дрібну крихту з подальшим її використанням у будівництві доріг. Міністр також зазначив, що введення плати не буде обтяжливим для виробників та імпортерів шин. У матеріалах прес-служби Мінекології уточнюється, що ухвалена постанова передбачає поетапне збільшення об’ємів утилізації зношених шин. Зокрема, в 2011 році планується утилізувати 10% шин, які ввозяться, в 2012 — 15%, у 2013 — 20%, у 2014 — 25%, у 2015 — 30%, у 2016 та в подальші роки — 35%. «Метою постанови є впровадження механізму поводження з відпрацьованими шинами на основі відповідальності їх виробників та імпортерів, що дозволить підвищити ефективність функціонування системи збору, заготівлі та переробки відпрацьованих шин, а також збільшити об’єм використання відходів як вторинної сировини», — зазначає міністерство.
Тепер для того, щоб отримати довгостроковий кредит, держпідприємству потрібен дозвіл Мінфіну
Кабінет Міністрів України затвердив порядок узгодження залучення кредитів державними підприємствами і господарськими товариствами (окрім банків), частка держави в статутному капіталі яких становить 50% і більше. Згідно з розпорядженням уряду №809 від 15 червня, залучення всіх внутрішніх довгострокових (понад один рік) і зовнішніх кредитів узгоджується з Міністерством фінансів України. Короткострокові кредити узгоджуються з органом державної влади, що виконує функції управління держвласністю. У розпорядженні сказано, що проект кредитної угоди не може передбачати дострокове погашення кредиту за ініціативою кредитора, що супроводжується необѓрунтованими фінансовими втратами, а також неконкурентним способом переходу права власності на майно підприємства. Крім того, кредитор не має права вимагати від позичальника дострокового виконання зобов’язань у разі зниження кредитного рейтингу України або підприємства. В той же час дана вимога не поширюється на запозичення у вигляді випуску облігацій.
Уряд має намір підвищити мінімальні ціни на алкоголь
Уряд України планує на засіданні 3 серпня підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкоголь, повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров. «Це (підвищення мінімальних цін — Ред.) дозволить зменшити тіньовий ринок і захистити людей від підробленої і нерідко небезпечної для здоров’я лікеро-горілчаної продукції», — сказав глава уряду, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у Києві в середу. При цьому Азаров не уточнив планований рівень підвищення мінімальних цін на алкоголь. Нагадаємо, раніше провідні виробники горілки в Україні звернулися до уряду з проханням підвищити мінімальну роздрібну ціну на горілку з 17,96 гривні до 26,1 гривні за пляшку ємкістю 0,5 літра, або на 45,3%. Коментуючи таку ініціативу, асоціація «Укргорілка» відзначила, що необхідність перегляду рівня мінімальних цін продиктована подорожчанням основних складових, які формують виробничу собівартість лікеро-горілчаних напоїв. Слід зазначити, що мінімальні ціни на алкоголь було введено наприкінці жовтня 2008 року на прохання алкогольних компаній.
Великий фармтрейдер ініціював справу про своє банкрутство
Господарський суд Київської області визначенням від 23 червня цього року розпочав провадження у справі про банкрутство великого фармтрейдера ТОВ «Артур-К» (село Чайки, Києво-Святошинський району Київської області). Як випливає з бази судових рішень, справу про банкрутство порушено за заявою самого «Артур-К», яке у зв’язку з цим просило суд припинити розгляд низки справ про стягнення з нього коштів по укладеним у попередні роки контрактам на закупівлю медикаментів. В той же час суд зауважив, що ці справи розглядатимуться до офіційного оголошення про порушення справи щодо банкротства, і зобов’язав, зокрема, стягнути з «Артур-К» на користь кіпрської «Медокемі ЛТД» понад 80 тисяч євро, а також СП з іноземними інвестиціями «Фармакер ЛТД» — майже 0,7 мільйона гривень.
Випуск газети №:
№136, (2011)Рубрика
Економіка