Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

17 травня, 00:00

Пивовари переглядають плани

Компанія «Оболонь» (Київ) відклала купівлю пивзаводу в Німеччині через необхідність перегляду фінансових планів, що пов’язане з підвищенням в Україні акцизу на пиво (в кінці березня парламент підвищив ставки на 17,4% — до 0,27 грн./літр). Про це повідомив президент на громадських засадах ЗАТ «Оболонь» Олександр Слободян. Він відзначив, що компанія розглядала можливість придбання заводу середньої потужності серед п’яти німецьких підприємств і планувала в квітні розпочати процедуру купівлі. Підвищенням акцизу на пиво та збільшенням витрат на транспортування, за словами О. Слободяна, пояснюється й підвищення «Оболонню» відпускних цін на свою продукцію на 4—6%. «Ми були вимушені підняти відпускні ціни, бо немає такого люфту, що дозволив би нам покрити значно збільшені витрати на транспорт. Крім цього, піднялися не лише акцизи, а й відбулося подорожчання сировини для виробництва ПЕТ-пляшок», — сказав О. Слободян.

Система для оператора зв’язку в Казахстані

Харківське ТОВ «Телесенс» виграло тендер на поставку системи взаєморозрахунків з операторами зв’язку АТ «Казахтелеком». Згідно з інформацією «Телесенсу», в казахстанській компанії встановлять систему Tinterconnect (T-IC), що має можливості з тарифікації всіх видів трафіка. Створене в 1998 році ТОВ «Телесенс» спеціалізується на розробці комплексних програмних рішень для телекомунікаційних компаній. Серед клієнтів компанії — Deutsche Telekom AG, T-Systems International GmbH, CSC Ploenzke AG (всі — Німеччина), Global Info Factory Inc. (США), ЗАТ «Київстар GSM», ТОВ «Велтон.Телеком», ТОВ «Голден Телеком» (всі — Україна) та інші. АТ «Казахтелеком» — провідний телекомунікаційний оператор Казахстану, що надає весь перелік послуг зв’язку.

Право на ексклюзивні переговори

Правління АТ «Huta Czestochowa» і правління ТОВ «Фінансове товариство «Силезія» (Польща), що є керівними органами процедури приватизації металургійного заводу Huta Czestochowa, направили на адресу корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (Донецьк) офіційне повідомлення про надання їй права на проведення ексклюзивних переговорів iз приватизації підприємства. У листі повідомляється про визнання за ІСД ексклюзивних прав на ведення переговорів з питання придбання долей в Huta Czestochowa в період з 16 травня до 17 червня 2005 року. Як зазначило джерело агенції Інтерфакс-Україна, ІСД на ведення переговорів відведено чотири тижні, в той час як компанії Mittal Steel на ці цілі відводилося 10 тижнів (у визначений польським урядом термін Mittal Steel завершити переговори не встигла).

Сирний комбінат стане до ладу 2006-го

Великий виробник молочних продуктів в Україні ТОВ «Торговий дім «Західна молочна група» збирається до кінця 2006 року ввести в експлуатацію новий сиркомбінат у Вінниці проектною потужністю переробки молока 1 тис. тонн на добу. Інвестиції в проект будівництва становитимуть 160 млн. грн. Підприємство буде обладнане лініями з виробництва твердих сирів потужністю 60 тонн на добу і цільномолочної продукції — 100 тонн на добу. Основною метою будівництва нового підприємства є розширення виробництва і зміцнення позицій компанії на ринку твердих сирів. Для створення сировинної бази компанія планує інвестувати в розвиток молочного тваринництва 25 млн. грн. Зокрема, в Житомирській і Вінницькій областях «Західна молочна група» збирається побудувати власні ферми.

Акції знято з торгів

Фонд держмайна України прийняв рішення зняти з продажу на фондових торгах підприємства, що працюють прибутково або мають потенціал працювати прибутково. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна у ФДМ, це закріплено його наказом від 16 травня «Про зняття з продажу на фондових біржах України пакетів акцій ВАТ, які працюють прибутково». Згідно з документом з торгів знімають 22,02-вiдсотковий пакет акцій ВАТ «Племзавод «Малиновка», 17,46-вiдсотковий — ВАТ «Рівненська авіакомпанія «Універсал-Авіа», 13,92-вiдсотковий — ВАТ «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів», 25 -вiдсотковий — ВАТ «Сортнасіннеовоч», 16,42-вiдсотковий — ВАТ «Мукачiвський кар’єр» і 22,12-вiдсотковий — ВАТ «Запорізький племптахорадгосп-репродуктор».

Захист успішних інвесторів

Права успішних іноземних інвесторів в Україні буде захищено. Про це заявив перший віце-прем’єр України Анатолій Кінах на зустрічі з директором міжнародної групи KNAUF в країнах СНД Х. Гаммом. Директор KNAUF висловив стурбованість щодо ліквідації умов спеціального інвестування в ВЕЗ і введення ПДВ на інвестиції у вигляді основних виробничих фондів. «Можуть мінятися закони, однак не умови контрактів», — зазначив Х. Гамм. Як повідомив А. Кінах, за дорученням Президента України готується аналіз втрат від скасування режиму пільгового інвестування в рамках ВЕЗ і ТПР, який буде передано главі держави. «Одностороннього скасування ВЕЗ і ТПР не буде. Якщо інвестор виконує свої зобов’язання, працює чесно й прозоро, підвищує економічний потенціал країни і створює робочі місця — проект має працювати», — наголосив перший віце-прем’єр.

Сучасна технологія

ЗАТ «Пріоком» (Київ), одне з провідних українських системних інтеграторів, виграло конкурс на створення DWDM-мережі для оператора міжнародного й міжміського зв’язку ЗАТ «Укомлайн» на ділянці Київ—Львів. Крім того, передбачається навчання фахівців замовника на спеціальних курсах з управління й технічної підтримки мережі в оптичній лабораторії компанії Cisco Systems (Монца, Італія). Технологія DWDM (подвійного хвильового мультиплексування) дозволяє передавати оптоволоконним кабелем сигнали з пропускною спроможністю до 1,6 терабіт/сек.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати