Коротко / Новини компаній
«Славутич» купив молдавську «дочку» російської компанії «Балтика»
Російська пивоварна компанія «Балтика» та українське публічне акціонерне товариство «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич» підписали угоду, відповідно до якої «Славутич» придбав 100% статутного капіталу дочірнього товариства «Балтика» в Молдові. Віднині компанія «Славутич» здійснює повне операційне управління діяльністю Carlsberg Group у Молдові. Компанія «Славутич», згідно з Угодою купівлі-продажу частки в статутному капіталі, придбала дочірнє товариство «Балтика» в Молдові (підприємство з іноземним капіталом ТОВ «Baltika») і стала власником 100% статутного фонду ICS «Carlsberg» SRL. Тепер ліцензійні бренди російської компанії «Балтика» продаватимуть у Молдові ICS «Carlsberg» SRL. Таке рішення є логічним продовженням реалізації стратегії з підвищення ефективності бізнесу Групи Carlsberg у регіоні Східної Європи. За цією стратегією ВАТ «Пивоварна компанія «Балтика» і ПАТ ПБК «Славутич» у жовтні 2010 року уклали перехресні ліцензійні договори терміном на 20 років, за якими й було передбачено придбання «Славутичем» 100% статутного капіталу дочірнього товариства «Балтика» в Молдові. «Об’єднання зусиль компаній «Балтика» і «Славутич» на зазначених ринках СНД надасть можливість досягти кращих результатів за рахунок оптимізації витрат на дистрибуцію, просування, продаж і логістику брендів «Балтики» та «Славутича» і зробить їх доступнішими для споживача. Інтеграція бізнесу компаній створює додаткові можливості для зміцнення лідерських позицій групи Carlsberg у країнах СНД і дає змогу компанії динамічніше розвиватися в регіоні», — зазначив старший віце-президент Carlsberg Group по Східній Європі, президент пивоварної компанії «Балтика» Антон Артем’єв. Нагадаємо, що компанії «Славутич» і «Балтика» вже мають успішну історію співпраці. Торік було налагоджено поставки ТМ «Славутич» до Росії. А з 2006 року за ліцензією російського партнера ПАТ ПБК «Славутич» лінійка пива «Балтика» виробляється в Україні. Тому, як зауважив генеральний директор «Славутича» Петро Чернишов, підписання нинішнього договору створить додаткову можливість лише розширити кордони нашого партнерства, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Вітчизняний «молочник» отримав від ЄБРР 11 мільйонів євро на екологічно чисті технології
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) сьогодні підписав угоду про видачу кредиту в розмірі 11 мільйонів євро компанії «Укрпродукт Груп», одному з провідних українських виробників і дистриб’юторів високоякісної брендованої молочної продукції. Цей кредит буде використано на встановлення нового енергоефективного устаткування на головному заводі «Укрпродукт Груп» у Старокостянтинові Хмельницької області. «Укрпродукт Груп» передбачає, що завдяки новій технології витрати на електрику, газ, воду і каналізацію скоротяться на 20—80% порівняно із сьогоднішнім рівнем, а викиди вуглекислого газу знизяться майже на 9000 тонн на рік. Кредит, отриманий «Укрпродукт Груп», є першим, який було схвалено ЄБРР за новою ініціативою в галузі стійкої енергетики і підвищення енергоефективності в агропромисловому комплексі (ІУЕ). У межах цієї ініціативи ЄБРР виділив 50 мільйонів євро на поліпшення енергоефективності, екологічної та соціальної складових компаній агропромислового сектору. Реконструкція включатиме встановлення нового обладнання для зон прийому й переробки молока, виробництва вершків та масла, устаткування для попередньої сушки сироватки і знежиреного молока, нової центральної опалювальної котельні, електричної підстанції та аміаково-охолоджувальної установки, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Україна узгодила з європейськими партнерами проведення робіт на ГТС
ДК «Укртрансгаз» узяв участь у диспетчерській нараді компаній-транзитерів природного газу в країни Південно-Західної Європи, що відбулася в місті Абано Терме (Італія). Крім української компанії, в заході брали участь представники таких європейських компаній, як Eustream (Словаччина), OMV (Австрія), TAG (Австрія) та Snam Rete Gas (Італія). Ключовим питанням диспетчерської наради було обговорення та узгодження між сторонами термінів проведення планово-профілактичних та ремонтних робіт на національних газотранспортних системах (ГТС) на 2011 рік і термінів та обсягів скорочення транспортування газу під час їх виконання. Його вирішення забезпечить мінімальні скорочення транзиту газу через ГТС під час проведення профілактичних і ремонтних робіт за рахунок синхронізації їхніх графіків. Також у ході робочої зустрічі сторони обмінялися інформацією щодо результатів роботи 2010 року та планів на наступні. У результаті зустрічі підписано відповідний протокол та відзначено високу ефективність проведення цих заходів у забезпеченні надійності й безперебійності транзиту газу європейським споживачам, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ.
Випуск газети №:
№74, (2011)Рубрика
Економіка