Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
В українські страхові компанії хочуть інвестувати...
Французька AXA Group 2008 року має намір інвестувати в українських страхувальників — «Український страховий альянс» і «Веско» (обидві — Київ) — близько 20 мільйонів євро, повідомив голова правління обох компаній Філіп Вотле. За словами Вотле, AXA Group завершила придбання контрольних пакетів акцій (50%+1 акція) СК «Веско і СК «УСА» в грудні 2007 року, а в січні 2008 року об’єднала колективи двох компаній в один офіс під брендом «АХА Страхування». Менеджмент нової компанії «АХА Страхування» складається з представників обох компаній. Також додав, що частка УкрСіббанку (Харків), якому належить близько 49% акцій обох страхових компаній, в портфелі банкострахувания «АХА Страхування» становить близько 50%, і ця цифра постійно зростає. За його словами, AXA Group планує мати в Україні компанію страхування життя, але невідомо, коли це трапиться, при цьому зазначив, що все залежить від стану ринку.
Мережі автозаправних станцій розширяються
СП «Західна нафтова група» (West Оil Group, WOG, Луцьк) планує до 2013 року розширити мережу автозаправних станцій (АЗС) під маркою WOG до 712 одиниць, повідомив генеральний директор групи «Контініум» Сергій Корецький. «До 2013 року ми плануємо збільшити свою частку до 20%, наростити кількість заправок WOG по всій Україні до 712, збільшити існуючий транспортний парк утричі», — сказав він. За його словами, на сьогодні частка компанії на ринку світлих нафтопродуктів України становить 10%, а частка за кількістю АЗС в країні — 6,5%. І уточнив, що згідно з планом розвитку мережі на 2008—2013 роки планується розширення мережі компанії в східній і центральній Україні. «Сьогодні наших автозаправних комплексів немає тільки в одній області — Сумській. У всіх інших регіонах ми вже є... Зараз розвиток буде більше спрямований у бік східної і центральної України», — повідомив Корецький. Він сказав, що компанія розглядає можливість випуску кредитних нот і єврооблігацій. «У нас є досвід закритого розміщення українських облігацій. Зараз ми розглядаємо можливість випуску Credit Line Notes. Проте для цього потрібно отримати відкритий річний звіт, який готуватиметься за 2008 рік... У майбутньому можуть бути єврооблігації», — зазначив він.
В Одеському порту запрацював другий контейнерний перевантажувач, чекають на третього
Компанія «ГПК Україна», дочірня структура HPC Hamburg Port Consulting GmbH, 31 липня ввела в експлуатацію другий контейнерний перевантажувач «Лібхерр» на території державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» (ОМТП). Як повідомила прес-служба Одеського порту, вартість нового перевантажувача становила 8 мільйонів доларів. Довжина консолі становить 46 метрів, що дозволяє обробляти 16 рядів контейнерів, обслуговувати судна типу PostPanamax місткістю 5 тисяч TEU і більш. Наприкінці 2008 — початку 2009 року в порт планується поставити третій перевантажувач. Заміна портальних кранів «Марк-45» на третьому причалі перевантажувачами «Лібхерр» і «Міцубіші» дозволить збільшити швидкість обробки контейнеровозів з нинішніх 50 контейнерів до 100—120 контейнерів за годину. Це в свою чергу дасть можливість довести обсяг перевалки контейнерів більш ніж до 700 тисяч TEU за підсумками 2008 року.
Інвестор хоче розв’язати проблему з ФДМ без суду
Генеральний директор ВАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» Жан Жуе впевнений у необхідності досудового урегулювання конфлікту з Фондом державного майна (ФДМ) України навколо виконання інвестзобов’язань власниками комбінату. «Найкращий спосіб розв’язати проблему з нашим партнером — це не йти до суду. Це наша позиція на сьогодні», — сказав він. Також в черговий раз наголосив, що інвестором підприємства — німецькою Mittal Steel Germany GmbH — виконуються свої зобов’язання. «Наскільки я бачу з промов Президента і прем’єр-міністра, вони з нами повністю згодні. Я знаю, Президент попросив провести повторну перевірку підприємства, ми будемо її чекати», — додав гендиректор підприємства.
Дали «добро» на закарпатські активи
Антимонопольний комітет України дозволив Сведбанку (Київ) отримати у власність активи агропромислової групи «Закарпатський сад». Ідеться про цілісний майновий комплекс підприємства, яке проводить і реалізовує алкогольні напої. ВАТ «Агропромислова група «Закарпатський сад» є правонаступником сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства ім. Т. Шевченка. Група виробляє коньяк під торговою маркою «Королівський замок».
Випуск газети №:
№136, (2008)Рубрика
Економіка