Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
В Україні створено першу Морську пошуково-рятувальну службу
В Україні створено Морську пошуково-рятувальну службу: відповідне рішення схвалено постановою Кабінету Міністрів України № 1544 «Про забезпечення системи пошуку і рятування на морі» від 20 жовтня 2011 року. Мета створення служби — забезпечити належне функціонування системи пошуку й рятування на морі. До цього часу функції із забезпечення пошуку й рятування на морі виконували різні підприємства, що належать до сфери управління Мінінфраструктури. Подібна розгалуженість призводила до браку єдиної політики, достатніх обсягів фінансування, неможливості здійснювати якісне управління та забезпечувати ефективне функціонування системи пошуку й рятування на морі. Таким чином, новостворена Морська пошуково-рятувальна служба стане єдиним підприємством, на яке покладено всі функції із забезпечення пошуку й рятування на морі. Основне завдання служби — організаційно-технічне забезпечення сталого функціонування та подальшого розвитку національної системи пошуку й рятування у морському пошуково-рятувальному районі України. Його площа становить близько 137 тис. 258 квадратних кілометрів — це приблизно 1/3 усієї площі території держави. Службу створюють у формі казенного підприємства, що належатиме до сфери управління Мінінфраструктури, її утримуватимуть, перерозподіливши надходження від портових зборів, зокрема корабельного збору. Функціонування в Україні Морської пошуково-рятувальної служби підвищить ефективність операцій із постійної аварійно-рятувальної готовності для надання допомоги людям та об’єктам, які зазнали лиха на морі; пошуку й рятуванню людей, надання їм першої невідкладної допомоги та евакуації на берег; рятування в морі суден, які потерпають від лиха; проведення аварійних підводно-технічних (водолазних) заходів, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Страховики розпізнаватимуть шахраїв «за голосом»
У Києві відбулася презентація дослідження «Шахрайство в автострахуванні: сучасні технології виявлення». Його організаторами стали European Academy of Insurance та офіційний представник компанії NEMESYSCO (Ізраїль) в Україні — компанія INPAZL. За підтримки Ліги страхових організацій України та Моторного (транспортного) страхового бюро України на презентації також представили технологію виявлення шахраїв на підставі дистанційного аналізу голосу. Генеральний директор компанії INPAZL Роман Єлізаров провів відеодемонстрацію тестів із виявлення й попередження шахрайства, які проводили в страхових компаніях. Технологія викликала великий інтерес в українських страховиків. Десять СК («Здорово», «Індіго», «Інго Україна», «Княжа», «Оранта», «ПЗУ Україна», «Провідна», «Просто-страхування», «Уніка», «Ютіко» та асистуюча компанія «Гарант-Асістанс») вже отримали сертифікати на безплатне тестування програми й навчання із застосування технології NEMESYSCO, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Для розвитку чорноморського шельфу придбають ще одну плавучу бурову
ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» і ВАТ «Ризька судноверф» (Rigas Kugu Buvetava, Латвія) підписали договір на постачання самопідйомної плавучої бурової установки (СПБУ) вартістю близько 400 мільйонів дол. Бурова установка буде задіяна в розвідці нових родовищ північно-західної частини і Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря. На цих ділянках (на глибині 70—120 м) виявлено 11 перспективних структур, прогнозні ресурси п’яти з них — 70 мільярдів кубічних метрів газу, останніх шести —понад 70 мільйонів тонн нафти. Використовуючи нові потужності, ДАТ «Чорноморнафтогаз» до 2015 року планує збільшити щорічний видобуток природного газу до 1,87 мільярда кубічних метрів і відкрити два-три родовища із загальними запасами в 40—60 мільярдів кубічних метрів газу. Як повідомлялося, заявки на участь у тендері «Чорноморнафтогазу» на постачання бурової установки подали одна латиська і дві британські компанії. Зараз компанія розробляє шість родовищ у Чорному і Азовському морях (Голіцинське, Штормове, Архангельське, Стрілецьке, Східно-Казантипське і Південно-Булганакське). Родовища були відкриті за допомогою СПБУ «Таврида» і «Сиваш», які можуть працювати на глибині моря до 70 метрів і бурити свердловини до 5000 метрів, тоді як бурові, що купуються, дозволять вийти на морську глибину до 120 метрів і бурити свердловини завглибшки до 9000 метрів.
Співвласник великого вітчизняного агрохолдингу працюватиме з нерухомістю
Холдингова компанія KDD Group, яка працює на українському ринку нерухомості, залучила великого стратегічного інвестора, яким стала компанія Groumon Development, що належить найбільшому акціонеру і главі українського агрохолдингу Kernel Андрію Веревському. В біржовому повідомленні KDD Group в середу зазначено, що за умовами операції, яку повинні схвалити Антимонопольний комітет України, голова правління KDD Олександр Левін та її акціонери — компанії Arpanet Holdings, Kenways Trading Limited, Parsel Investments, Yankline Investments, Yorania Investments — продають 111 мільйонів 49,815 тисячі звичайних акцій. Загальна сума операції становитиме 16 мільйонів дол. Відповідно до умов операції, інвестор буде представлений у раді директорів групи KDD. Нинішнє керівництво KDD Group продовжить виконання своїх обов’язків.
Випуск газети №:
№199, (2011)Рубрика
Економіка