Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Iнтерес до приватизації «Київенерго» виявили дві компанії
Бажання ознайомитися з конкурсною документацією з приватизації 25% акцій ПАТ «Київенерго» виявили дві компанії, повідомили в прес-службі Фонду держмайна (ФДМ) у вівторок. Згідно з її даними, інтерес до продажу 45,103% акцій ПАТ «Західенерго» (Львів) поки виявила лише одна компанія. Як повідомлялося, уряд України 3 жовтня обнародував розпорядження №№930-р і 931-р від 21 вересня 2011 року, якими затверджені умови продажу «Західенерго» та «Київенерго». Приватизаційні конкурси з продажу 45,103% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ «Західенерго» та 25% акцій ПАТ «Київенерго» ФДМ оголосив 5 жовтня. Конкурс із продажу акцій енергокомпаній відбудеться 25 листопада. Стартова ціна 45,103% акцій «Західенерго» затверджена в розмірі 1,932 млрд. грн., 25% акцій «Київенерго» — 432,305 млн. грн. Уряд при проведенні чергового етапу приватизації енергокомпаній вирішив зберегти за собою блокуючі пакети акцій. У цій ситуації експерти називають найбільш вірогідним покупцем пакетів акцій «Західенерго» і «Київенерго» холдинг ДТЕК, якому вже належить 24,99% акцій «Західенерго» та 39,98% акцій «Київенерго». «Західенерго» експлуатує 23 енергоблоки на Бурштинській, Ладижинській і Добротворській ТЕС сумарною встановленою потужністю 4607,5 МВт. Нагадаємо, «Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.
Європейський бізнес скаржиться на штучне ускладнення податкової звітності в Україні
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) заявляє про штучне ускладнення податкової звітності, оскільки, незважаючи на закріплене законодавством право переносити збитки без обмежень або лімітів, Державна податкова служба (ДПС) дозволяє платникам податків до складу витрат другого кварталу переносити лише збитки, що виникли за результатами першого кварталу 2011 року. Про це повідомляється в прес-релізі ЄБА з приводу листа ДПС №828/3/15-1212 від 8 вересня 2011 року, який передбачає, що до складу витрат другого кварталу платникам податків слід переносити лише збитки, що виникли за результатами першого кварталу 2011 року без урахування від’ємного значення попередніх податкових періодів. «Питання перенесення збитків уже тривалий час хвилює бізнес-співтовариство України. Наші звернення неначе і знаходять розуміння з боку податківців, але поки ми не спостерігаємо реальних зрушень і прогресу. Ситуація залишається вкрай незрозумілою», — вказано в прес-релізі виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев’янко. Вона вважає, що якщо інвестори найближчим часом не побачать дій, направлених на раціональне вирішення даної проблеми, економічні наслідки можуть бути вкрай непередбачуваними і непривабливими, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Сумщина тепер продаватиме не лише деревину, а й меблі
Від початку 2011 року підприємства лісового господарства Сумської області реалізували деревини і виробів із неї на 243 млн грн, що на 66 млн грн перевищує аналогічний показник минулого року. Відповідно, зросли обсяги відрахувань галузі до бюджетів усіх рівнів: за ними Сумщина тепер посідає третє місце в загальнодержавному рейтингу. Сьогодні КП «Сумиоблагроліс» бере активну участь у реалізації першої в Україні регіональної програми «Дитячі меблі». Мета програми — до 2015 року забезпечити сучасними та якісними меблями всі дитячі установи області. Місцеві виробники вироблятимуть меблі за екологічно чистими технологіями. Агролісгоспи Сумщини мають намір також випускати обладнання для дитячих майданчиків, паркани, огорожі, навіси для криниць та багато іншого. Досі Сумщина переважно продавала деревину у вигляді сировини. Наразі у регіоні ведуться роботи з відновлення лісу. За останні п’ять років в області створено 3 722 га нових лісових насаджень, а наступного року їх планується збільшити не менше ніж на 500 га. З метою економії енергоресурсів сумські лісники у своїй роботі почали впроваджувати альтернативні види палива — шляхом використання котлів, які працюють на відходах лісопилки. Алла АКІМЕНКО, Суми.
На Буковині запрацював центр сільськогосподарської техніки
«Механік» — таку назву має сучасний сервісний центр сільськогосподарської техніки, який запрацював у селі Юрківці Чернівецької області. Крім Буковини, він обслуговуватиме аграріїв Івано-Франківської, Хмельницької, Львівської, Тернопільської та Закарпатської областей. Це щось на кшталт колишньої машинно-тракторної станції. Тут будуть продавати й лагодити трактори, комбайни, косарки й іншу сільськогосподарську техніку, навчатимуть нею керувати. Максимально адаптований для потреб клієнтів, центр працюватиме цілодобово без вихідних, задля оперативного усунення поломки 11 автомобілів ремонтних бригад виїжджатимуть до них у будь-який час доби. «Наша мета — підвищити ефективність сільськогосподарського виробництва у Західній Україні, — каже директор компанії «Механік» Олексій Кулик. — У регіоні зосереджено чверть світових запасів чорноземів, та через брак якісного обробітку землі наразі врожайність у два-три рази нижча від можливої». Зважаючи на немалу ціну пропонованої центром сільськогосподарської техніки, а це — останні моделі найбільшого виробника, фірми «John Deere» (компанія «Механік» — офіційний дилер фірми в Україні), її можна буде придбати у кредит або в лізинг. А протягом найближчих років «Механік» планує відкрити у Західній Україні ще три аналогічних центри. Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№194, (2011)Рубрика
Економіка