Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Побудують сирний завод
Компанія «Укрпродукт Груп», великий український виробник молочної продукції, планує до кінця 2006 року побудувати сирний завод в Україні. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомила президент компанії Ірина Євець на II щорічному Міжнародному форумі генеральних директорів України. За її словами прогнозовані інвестиції в проект, які передбачається залучити за рахунок власних коштів компанії та банківських кредитів, становитимуть $5 млн. Як очікується, окупність будівництва складе максимум три роки. Потужність запланованого заводу — близько 100 тонн твердого сиру на рік. За словами І. Євець, частка ринку «Укрпродукт Груп» у сегменті плавленого сиру в країні в 2005 році досягла 30%, фасованого масла — 23%. «Укрпродукт Груп» — виробник брендових молочних продуктів (торгові марки «Наш молочник», «Народний продукт», «Вершкова долина» та інш.) і сухого молока.
Чим володіє банк
УкрСиббанк (Харків) володіє лізинговою компанією, рестораном і банком у Росії. Як повідомив український банк, на початок квітня він мав частку у ТОВ «Українська лізингова компанія» (Київ, 99,996%), у ТОВ «Ресторан «Театральний» (99,7%), у ТОВ «КБ «УкрСиббанк» (РФ, 62,5%), ТОВ «АТН» (20%), а також акціями ЗАТ «Компанія з управління активами «Укрсиб Ессет Менеджмент» (Київ, 99,605%). За даними банку, загальне число його відособлених структурних підрозділів становить 843 офіси, в тому, числі 18 філій. Окрім того, згідно з повідомленням, найбільшими акціонерами банку на початок квітня були ТОВ «Незалежність I» (5,07%), Laax Investments Ltd (9,5%), ЗАТ «Укрінвест» (9,99%), ТОВ «Альтернатива+» (9,99%), ЗАТ «Українська металургійна компанія» (46,13%).
Від охоронців вимагають інформацію
Міністерство юстиції зареєструвало рішення Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) України від 17 січня, згідно з яким охоронці будуть зобов’язані направляти комісії інформацію про всі зміни на рахунках власників понад 10% акцій. Як говориться в рішенні ДКЦПФР, воно набуде чинності одночасно із законом «Про цінні папери і фондову біржу», що передбачає розкриття інформації про власників понад 10% акцій. На охоронців покладено обов’язок звітувати про великих власників акцій щоквартально до 15 числа наступного місяця. Крім того, передбачено нерегулярну звітність охоронця про зміни числа акцій на рахунку власника понад 10% акцій у триденний термін після такої зміни. При цьому інформація має подаватися і у випадках, якщо акціонер збільшив свій пакет до 10% і більше, або ж розмір його пакету став меншим за 10%. Водночас у документі нічого не говориться про можливість і порядок доступу до інформації учасників ринку, в тому числі акціонерів та інвесторів.
Мобільний зв’язок переміщається до салонів
Російська компанія «Євросеть» до кінця 2006 року відкриє в Україні ще 800 салонів мобільного зв’язку (зараз їх 200), повідомив віце-президент компанії з комерції Сергій Фоменков агентству Інтерфакс-Україна. За словами С. Фоменкова, компанія має намір просувати дві торгові марки магазинів — «Євросеть» і «Техмаркет», причому другу — спільно з партнерами-франчайзі. Віце-президент пояснив сміливі плани зростання малою насиченістю українського ринку. Серед основних проблем розвитку мережі в Україні співрозмовник агентства назвав завищені ціни, у які власники існуючих салонів мобільного зв’язку оцінюють свій бізнес. Експерт прогнозує, що вартість частини таких салонів у перспективі знижуватиметься. С. Фоменков також повідомив, що у травні 2006 року компанія впровадить в українських салонах «Євросеть» продаж квитків на різні спортивно-культурні події в різних країнах світу, як це вже робиться на російському ринку.
ФДМ заблокував збільшення статутного фонду
Збори акціонерів ВАТ «Завод «Ленінська кузня» (Київ) не змогли затвердити результати додаткової емісії акцій підприємства у зв’язку з блокуванням представником Фонду держмайна (ФДМ) України прийняття цього рішення (обсяг емісії не повідомляється). Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили у прес-службі ФДМ. Як відзначили у Фонді, утвердження допемісії зменшило б частку держави в статутному фонді підприємства, яка зараз становить 25,35%. Збори акціонерів не підтримали пропозицію Фонду про спрямування 35% чистого прибутку товариства за 2005 рік у фонд виплати дивідендів, незважаючи на те, що «Завод «Ленінська кузня» протягом останніх п’яти років демонструє прибуткову діяльність. Акціонери також не підтримали пропозицію ФДМ про вилучення гуртожитків, внесених до статутного фонду ВАТ «Завод «Ленінська кузня» та передачі їх до комунальної власності міста з метою приватизації їх громадянами, які проживають у них.
Енергозбереження в цукровій галузі
Національна асоціація цукровиробників України (НАЦУ) «Укрцукор», що об’єднує вітчизняні цукрові заводи, планує запропонувати Кабінету Міністрів шляхи впровадження в цукровій галузі енергозберігаючих технологій. «Для розв’язання цих питань ми пропонуватимемо Кабінету Міністрів шляхи залучення коштів, у тому числі бюджетних», — сказав заступник генерального директора НАЦУ Микола Калініченко на галузевій конференції в Києві. За його словами, більшість цукрових заводів працюють на газі, в зв’язку з чим підвищення його вартості значно впливає на собівартість вироблюваної ними продукції. Частка витрат на газ при виробництві цукру в 2005 році становила 11,7%. За розрахунками НАЦУ, при підвищенні цін на газ до $110/ тис. куб. м частка витрат становитиме 15,1%, при $140 — 18,2%, $230 — 21%.
Випуск газети №:
№62, (2006)Рубрика
Економіка