Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 березня, 00:00

Сім компаній допущено до конкурсу

Сім компаній — Hunt Oil Company of Ukraine, Shell, ExxonMobile, Vanco International Limited (три останні — США), а також Turkiye Petrolleri A.O. (TPAO, Туреччина), Alphex One Limited (Велика Британія) і ВАТ «Укрнафта» — допущені до участі в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП) по Прикерченській нафтогазоносній ділянці родовищ. Таке рішення міжвідомча комісія з організації висновку й виконання УРП прийняла на відкритому засіданні в Києві. Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров у ході відкритого засідання міжвідомчої комісії відзначив, що «даний захід дає старт одному з найбільших інвестиційних проектів України». На його думку, готовність інвесторів розпочати такий ризикований проект із погляду геологічної вивченості ділянки підтверджує стабільність економічної ситуації в Україні.

Термінал для приміських поїздів

У Харкові відкрився новий приміський залізничний термінал на вокзалі «Південний». За словами генерального директора «Укрзалізниці» Василя Гладкіх, введення термінала в експлуатацію дозволить збільшити загальну пропускну спроможність вокзалу. Планується, що «Південний» прийматиме лише пасажирські поїзди, а новий термінал — приміські поїзди північного напрямку. У терміналі розміщені касовий зал, зал очікування та санітарно-гігієнічні приміщення. Будівництво термінала тривало два місяці. Архітектурний проект розроблявся інститутом «ПівдентрансНДIпроект». У 2000— 2005 роках «Укрзалізниця» виконала комплексний капітальний ремонт на 152 вокзалах і станціях, а також вибірковий капітальний і поточний ремонт на 1331 об’єктах.

Судноремонтний виведуть із кризи

Міністерство транспорту і зв’язку України розробляє програму по виведенню з кризи держпідприємства «Одеський судноремонтний завод «Україна». Міністр транспорту і зв’язку Віктор Бондар доручив фахівцям відпрацювати пропозиції з залучення необхідного фінансування програми, а також план реального завантаження заводу на найближчі шість років. Згідно з попередніми оцінками, потреба в коштах на першому етапі оцінюється майже в 7,3 млн. грн. На нараді у міністра також було розглянуто перший пакет замовлень на суму 4,8 млн. грн. і дано доручення укладати прямі договори без посередників. Одеський судноремонтний завод «Україна» — підприємство з ремонту кораблів усіх типів водотоннажністю до 30 тис. тонн.

Польський банк розширить свій бізнес

Найбільший недержавний польський банк Pekao, який належить італійському банку UniCredit і який володіє в Україні банком «Пекао (Україна)» (Луцьк), збирається посилити позиції на роздрібному банківському ринку. «Беручи до уваги привабливість української економіки і українського банківського сектора, банк частково перегляне стратегію банку «Пекао (Україна)» у напрямі до збільшення його представництва в сегменті роздрібного банківського ринку», — говориться в річному звіті Pekao за 2005 рік, опублікованому минулого тижня. Наразі банк «Пекао (Україна)» має дві філії. У документі відзначено, що збільшення активності в роздрібному сегменті вимагає початкових інвестицій і розширення існуючої мережі.

Ліцензію виставлять на аукціон

Міністерство охорони природного навколишнього середовища України виставить на аукціон ліцензію на промислову розробку Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища (Харківська обл.) у 2007-му році. Як повідомив перший заступник міністра охорони навколишнього середовища Степан Лізун, торги з продажу ліцензії на розробку цього родовища буде організовано після того, як підприємство «Полтаванафтогазгеологія» проведе захист його запасів. Стартова ціна ліцензії, за оцінками С. Лізуна, складе як мінімум вдвічі більше, аніж обсяг державних інвестицій у вивчення родовища, що становить понад 400 млн. грн. Він також повідомив, що Мінприроди ухвалило рішення продовжити до травня 2007 року термін дії ліцензії на геологічне вивчення Сахалінського родовища, виданої раніше «Полтаванафтогазгеології».

Велика емісія

ВАТ «Укрпідшипник» (Донецьк) збільшить статутний фонд на 210,75 млн., або в 566 раз — до 211,123 млн. грн. — шляхом додаткового випуску акцій діючого номіналу 1,7 грн. Таке рішення прийняли його акціонери на загальних зборах 22 березня. Спочатку на збори виносилося питання про збільшення статутного фонду «Укрпідшипника» на 249,5 млн. грн. Відповідно до рішення акціонерів перший етап додаткової емісії — для діючих акціонерів — пройде з 10 по 25 травня 2006 року, а другий етап, у якому в разі відмови діючих акціонерів від нарощування своєї частки зможуть взяти участь сторонні покупці, — з 26 травня по 16 червня. Мета додаткової емісії — збільшення обігових коштів компанії. ВАТ «Укрпідшипник» входить до складу великої багатогалузевої корпорації «Укрпідшипник», є акціонером кількох її підприємств і забезпечує їх сировиною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати