Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Масові скорочення та затримки заробітних плат вже позаду»

Аналітики назвали ситуацію на ринку праці в 2016 році «періодом поступового подолання кризових тенденцій»
12 січня, 11:33

Дві третини компаній підвищували зарплати своїм співробітникам протягом 2016 року. У порівнянні з минулим роком зріс відсоток корпорацій, які змогли підвищити зарплати всім без винятку співробітникам, і більшість роботодавців платили зарплату вчасно. Про це свідчать результати опитування проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua, в якому взяли участь 1217 респондентів із різних регіонів України.

Ситуацію на ринку праці в 2016 році можна назвати періодом зростання і поступового подолання кризових тенденцій, стверджують аналітики кадрового порталу hh.ua. Позаду, на їхню думку, вже залишились масові скорочення і затримки зарплат з боку роботодавців. Адже, за даними опитування, дві третини компаній підвищувати зарплати своїм співробітникам у 2016 році. У порівнянні з минулим роком зріс відсоток корпорацій, які змогли підвищити зарплати всім без винятку співробітникам (тепер таких 38%). Щоправда, розмір надбавки був невеликим і не перевищив 10—15%.

За твердженням 77% роботодавців, зарплату своїм співробітникам вони платили вчасно. Майже в кожній п’ятій компанії інколи траплялись невеликі затримки, але у підсумку все виплачували в повному обсязі. І лише 5% опитаних роботодавців зізнались, що в них були проблеми зі вчасною виплатою заробітних плат протягом року.

Проте, якщо проаналізувати відповіді співробітників, ситуація виглядає дещо по-іншому. Лише 59% із них стверджують, що компанія, в якій вони працюють, дотримувалась фінансових зобов’язань перед своїми співробітниками і платила зарплату вчасно. Кожному шостому заробітну платню затримували зрідка. Ще кожен восьмий лише інколи опинявся у настільки неприємній ситуації. Стільки ж нарікають на постійні затримки з боку компанії.

Загалом якщо роботодавець і затримував зарплату, то не більш ніж на кілька днів (понад третина компаній). Дещо більше чверті компаній примушували чекати своїх співробітників тиждень-півтора. У кожній десятій організації працівники очікували на свої гроші два-три тижні. Проте в деяких компаніях траплялись більш тривалі відстрочки з виплати зарплат. Серед тих, хто отримував «прострочену зарплату», 8% чекали своїх грошей місяць і близько п’ятої частини опитаних — понад місяць.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати