Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Модернізація трудового законодавства дозволить створити нові робочі місця в умовах війни

03 червня, 16:30

Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 100 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, закликає народних депутатів України якнайшвидше модернізувати трудове законодавство. Для цього потрібно прийняти в цілому законопроект №5371 щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність.

Про це йдеться в заяві коаліції, оприлюдненій у вівторок, 31 травня. Радянське трудове право, що дотепер діє в Україні, не відповідає вимогам ринкової економіки та поточним умовам воєнного часу, зазначають автори документу.

«Трудові відносини досі регулюються застарілим Кодексом законів про працю, розробленим у СРСР в умовах радянської адміністративно-командної економіки, в якій єдиним роботодавцем була держава і державні підприємства. В умовах сучасних економічних реалій вкрай жорстка зарегульованість трудових відносин суперечить принципам ринкового саморегулювання, сучасного організаційного і кадрового менеджменту, не відповідає актуальним потребам ринку праці та створює численні необґрунтовані бюрократичні перепони як для самореалізації найманих працівників, так і для підвищення конкурентоздатності роботодавців», - наголошують в УРБ.

На думку бізнесу, зараз вкрай важливі зміни до трудового законодавства, які би призвели до створення робочих місць, зруйнованих внаслідок війни. Законопроект №5371 надає право людям укладати договір із роботодавцем на своїх умовах, продаючи свій найманий труд за високу зарплату. У вільному трудовому договорі буде передбачений результат, а не процес роботи.

«У межах вільного трудового договору сторони на власний розсуд врегульовують свої стосунки: щодо системи та режиму оплати, працевлаштування та звільнення, робочого часу, тривалості робочого тижня, відпустки та вихідних тощо. Це особливо важливо в  сучасному світі, де з’явилися сотні нових креативних професій, які вимагають особливого режиму організації та винагороди праці. Водночас цей вільний трудовий договір має все необхідне для захисту працівника — він має обов’язково містити всі гарантії для працівника, передбачені міжнародними конвенціями, а також істотні умови (місце роботи, дата, строк дії, умови оплати праці)», - зазначається в заяві.

Законопроєкт надає можливість робітникам та роботодавцям більш гнучко змінювати умови співпраці, зменшити витрати на адміністрування, що у підсумку надасть можливість встановлювати кращі умови праці, підсумовують в Українській Раді Бізнесу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати