Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Навiщо мерiї «вулиця розгромлених МАФів»?

Експерти радять підприємцям йти до суду
12 грудня, 19:58
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Під час підготовки репортажу з вулиці розгромлених МАФів, як тепер можна називати Політехнічну (див. №225—226 за 9—10 грудня), «Дню» не вдалося зустрітися з представниками малого бізнесу, які потерпіли чи то від свавілля влади, чи то від рейдерства й грабежу невідомих поки злочинців.

Директор громадської організації «Союз підприємців «Жовтень» Лариса Новик назвала те, що сталося на Політехнічній «трагедією», а невідомих людей, які без будь-яких підстав знищували чужу власність, «варварами». Без довгих передмов вона зазначила, що народний депутат і радник мера з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець озвучив у ЗМІ «недостовірну, неправдиву інформацію», яку треба спростувати.

Згідно з її словами, Білоцерковець стверджував, що члени «Жовтня» не платили ні копійки до бюджету, крали електроенергію, торгували абсолютно незаконно. При цьому вона продемонструвала дозвільні документи й розповіла, що члени організації працюють на Політехнічній уже близько 25 років, платять усі передбачені законодавством податки й, відповідно до договору, — за електроенергію. (Лише за останній місяць до бюджету перераховано понад 27 тисяч гривень, а якщо рахувати з 2010 року, то більш ніж півмільйона. При цьому кожен підприємець також виконує свої зобов’язання перед бюджетом). Але весь цей час доводилося відстоювати свої конституційні права. Нарешті їм удалося отримати позитивне рішення суду, яке було підтверджено й у апеляції.

Проте, підприємців, які розташувалися в зручному для торгівлі місці, чиновники неодноразово хотіли звідти вигнати, а МАФи — їхню власність — знести. Тому отримане в суді першої інстанції й потім підтверджене в апеляції й касації ще одне рішення суду, що свідчило, що ніхто, ні управління благоустрою, ні якась інша фізична або юридична особа не мають права «нас демонтувати», вони вважали для себе надійною охоронною грамотою.  Пізніше суд відхилив позов департаменту благоустрою про скасуваня цього рішення й ще раз вказав на право «Жовтня» займатися підприємницькою діяльністю, розповідала Новик.

Вона спростувала домисли влади про існування корпоративного конфлікту між самими підприємцями (натякають, що це ми, мовляв, самі все зруйнували) й заявила, що «члени «союзу» ніколи й ні з ким не судилися, окрім органів влади». За її словами, в керівництва організації є офіційні відповіді від київського департаменту благоустрою й дорожньо-експлуатаційного управління Солом’янського району, в яких заперечується участь у нічному демонтажі на Політехнічній.

За словами глави Державної регуляторної служби Ксенії Ляпіної, такі дії жодним чином не укладаються в рамки законності. Ляпіна переконана, що демонтаж споруд може проводитися в цивілізованій формі (шляхом обміну документами) й лише в робочий час (а не вночі) після відповідного контакту з власниками, після повідомлення їм й, головне, за наявності відповідного рішення суду.

Демонтаж не можна здійснювати бульдозером, шляхом пошкодження чужого майна, говорить екс-народний депутат. «Це не демонтаж. Це називається знищення в незаконний спосіб, — констатує Ляпіна й додає: — І кожен, а тим паче якщо він народний депутат, депутат Київради або державний чиновник, має діяти в межах закону. А ці дії поза законом, отже, той, хто до них причетний, порушує закон».

На її думку, союз «Жовтень» має можливість звернутися до суду, оскільки його права порушені, звернутися не лише за фактом знесення, а й проти конкретних осіб, які публічно заявили про свій зв’язок з цим процесом. «І вони мають бути покарані», — переконана Ляпіна.

На кого вона натякає? Невже на того ж Білоцерковця? Ось що пише про цю молоду просунуту людину  інтернет-ресурс КиевVласть. «У Києві Дмитро Білоцерковець прославився як борець з незаконними МАФами, автокав’ярнями, газовими АЗС і торгівлею спиртними напоями в рундуках. Представники малого бізнесу Києва звинувачують Білоцерковця в «геноциді підприємців».  Демонтажі МАФів частенько закінчуються великими скандалами, а інколи й побиттям підприємців».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати