Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

НОВИНИ

23 березня, 00:00

Призначено координатора проекту

Віце-прем’єр Володимир Куратченко призначений головою Міжгалузевої координаційної ради з питань реалізації кредитної угоди між Україною та Світовим банком про фінансування проекту розвитку енергоринку в Україні (повна назва. — Ред.).

Нагадаємо, що торік Світовий банк припинив виділення другого траншу кредиту — $250 млн. — через невиконання Україною плану фінансового оздоровлення електроенергетики, підписаного нашим урядом (перший транш — $67 млн. було отримано 1997 року, розмір усього кредиту — $317 млн.).

Україна, зокрема, не виконала вимоги Світового банку про проведення всіх розрахунків за використану електроенергію виключно через банки, не запровадила 100% оплату за електроенергію споживачами.

Цікаво, що минулого тижня той же В.Куратченко виступив проти реалізації кредитної угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку про фінансування запровадження побутових газових лічильників.

Наші Ани над Андами

Україна має шанси посилити свої позиції на ринку авіатехніки в Латинській Америці, оскільки пропоновані нею літаки є конкурентоспроможними за цінами порівняно із продукцією італійської компанії Alenia та іспанської Casa — основних вітчизняних конкурентів у цьому регіоні. Таку думку висловив агентству Інфобанк начальник відділу продажу Київського авіаційного заводу АВІАН Андрій Антонов. За його словами, 6 українських літаків Ан-32 експлуатуються нині в Мексиці, 30 — у Перу, 10 — у Колумбії (частину з них узято в оренду). Нині ведуться переговори з Мексикою про сертифікацію в цій країні літака Ан-74 та про модернізацію згаданих Ан-32, які перебувають на озброєнні мексиканських ВМС. Ведуться переговори і про постачання в Мексику за зниженою ціною ще 6—7 літаків Ан-32, котрі вже були в експлуатації.

Нових контрактів можна очікувати й від перуанських замовників, оскільки в тих українських літаків, котрі там експлуатуються, льотний ресурс уже вичерпується. Як стверджує А.Антонов, українським авіабудівникам для розширення ринків збуту в цьому регіоні потрібні лише впливові посередники.

Варіанти «трубного» шляху

Харцизькому трубному заводу (ХТЗ) поки не вдається вирішити питання постачання труб на основні ринки СНД — Росія, Туркменістан, Узбекистан, повідомив Українським новинам голова правління ХТЗ Федір Дерментлі. За його словами, основний споживач — російський «Газпром» ще не визначився, чи піде постачання прямо чи через «газові» схеми. Цього року ХТЗ розраховує поставити «Газпрому» до 100 тис. тонн труб великого діаметру.

1998 р. труби для «Газпрому» постачалися через донецьку корпорацію «Індустріальна спілка Донбасу». ІСД оплачує поставки газу продукцією, котра виробляється на підприємствах Донецької області. 1998 р. «Газпрому» було поставлено близько 80 тис. тонн труб ХТЗ.

Зараз «Нафтогаз України» розробляє варіант постачання труб (близько 50 тис. тонн) до Туркменістану в рахунок оплати газу. «У цьому варіанті транспортування труб має покриватися за рахунок виробника, це близько $150 за тонну. Для нас це не прийнятно», — сказав Ф.Дерментлі. Окрім того ІСД вирішує питання оплати транспортування труб в Узбекистан, що обійдеться в $102 за тонну. Для Узбекистану виготовлено 23 тис. тонн, є замовлення ще на 25 тис. тонн.

Зліт відміняється?

Під загрозу зриву поставлено фінансування другої фази будівництва злітно-посадочної смуги (ЗПС) аеропорту «Бориспіль», оскільки три з п’яти банків, які беруть участь у фінансуванні, категорично відмовляються від нього на підставі повідомлень про невиконання Україною зовнішніх зобов’язань, повідомляє агентство УНІАН, посилаючись на джерело в уряді.

За інформацією джерела, до такої ситуації призвело рішення німецького страхового товариства «Гермес АГ» про припинення надання подальших гарантій за проектами з Україною через непогашення гарантованих урядом України кредитів, наданих «Вестдойче ландесбанком» (ФРН) ВАТ «ЛиНОС» і Баварським об’єднаним іпотечним банком (ФРН) — калуському ВАТ «Оріана» під зустрічні гарантії «Гермес АГ». Не отримавши відповіді від Міністерства фінансів, кредитори звернулися по відшкодування до страхової компанії і борг автоматично набув міждержавного статусу: уряд Німеччини став кредитором уряду України, оскільки мінфін Німеччини відшкодував банку суму липневого траншу ВАТ «Оріана».

А уповноважені хто?

Уряд визначив, що суб’єкти пiдприємницької дiяльностi можуть продавати дорогоцінні метали Держскарбницi Нацбанку та Державному фондовi дорогоцінних металiв лише у виглядi стандартизованих зливкiв. Цiєю ж постановою передбачено, що афiнаж золота i срiбла з виготовленням стандартизованих зливкiв може здiйснюватися лише днiпропетровським держпiдприємством «Днiпро-ВДМ», а платини i металiв платинової групи — Приднiпровським заводом кольорових металiв (Днiпродзержинськ, Дніпропетровська обл.). Одержувати срiбло з вiдходiв кiнофотоматерiалiв уповноважили Шосткінське виробниче об’єднання «Свема», а вилучати дорогоціннi метали з токсичного брухту, шламiв i шлакiв та вiдходiв, що мiстять менш як 0,03% дорогоцінних металiв, — Донецький державний iнститут кольорових металiв.

Суб’єктам пiдприємництва, які займаються збиранням та переробкою брухту і відходів дорогоцінних металів, рекомендовано переглянути договори з уповноваженими держпiдприємствами, передбачивши в них недопущення постачання на переробку збiднiлої пiсля первинної обробки сировини.

Перед Великоднем яйця дорожчають

У лютому виробництво яєць збільшилося на 5,6% порівняно з лютим минулого року і на 6,8% порівняно з січнем 1999 р., загалом воно становило 664,9 млн. штук, повідомляють Українські новини. Як вважають у «Укрптахопромі», збільшення виробництва яєць відбулося за рахунок надання державних кормових позик, які використовувалися для виробництва кормів: 1998 р. було надано позику в обсязі 530 тис. тонн кормового зерна, 1999 р. — 100 тис. тонн. Зараз промислові підприємства з випуску яєць (їхня частка на ринку — 45,7%) відчувають складності з кормами.

Зараз середні відпускні ціни на яйце становлять 1,5-1,6 грн. за десяток, роздрібні ціни по регіонах — 1,6-2,0 грн. за десяток, — повідомили в «Укрптахопромі». Там вважають, що зростання цін на яйця в останній тиждень спровоковано торговцями, які скуповують яйця перед Великоднем. «Продавці скуповують яйця на фабриках і притримують. Активний продаж розпочнеться перед Великоднем», — вказують фахівці. 1998 р. виробництво яєць становило 8269,5 млн. штук, 1997 р. — 8243 млн. штук.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати