Пікет «Євробачення» загрожує Києву
У тому випадку, якщо підприємцям не повернуть роботу
Iз початку квітня рішенням київської міської влади заборонена торгівля в метрополітені. Проте, як сказав «Дню» голова комітету профспілки «Спілка приватних підприємців метрополітену» Віталій Шелапов, при цьому запалюють зелене світло несанкціонованій торгівлі, а торговцям, які мають офіційний дозвіл, її забороняють. При цьому профспілковий лідер наголосив, що своїм рішенням про ліквідацію торгівлі в метрополітені Київська міськадміністрація лише за один місяць знищила три тисячі робочих місць. Причому розташування цих місць було затверджене і санепідстанцією, і пожежною службою, і проектувальниками метро. Підприємці метрополітену вимагають визнати неправомірною цю заборону.
Шелапов наголошує, що ця ситуація аналогічна тій, що складається на ринку «Привокзальний», де з 2 тисяч осіб, які втратили роботу, за офіційними даними, працевлаштовані 500. Але насправді — жодна людина.
Ситуація зі зменшенням кількості ареалів організованої торгівлі останнім часом зачепила не тільки метрополітен — протест проти закриття їхніх робочих місць висловлюють працівники «Лісового» та «Привокзального» ринків. Проти підвищення вартості оренди на «Сінному» ринку (уп’ятеро) протестують місцеві підприємці(на фото). Щоб відстояти свої робочі місця, усі вони, а також кілька громадських організацій і деякі депутати Київради створили «Комітет порятунку малого бізнесу в м. Києві». Його мета — примусити столичну адміністрацію припинити, зі слів депутата Київради Віталія Комова, «війну проти киян».
Проте, як заявив голова правління громадської організації «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров, міська влада не реагує на жодні звертання, проводячи ту політику, що приносить їй дохід, і відстоюючи не інтереси громади, а представників великого бізнесу. Саме тому закриваються ринки, територію яких віддають під будівництво торгових центрів і житлових будинків, і знищуються тисячі робочих місць. І ніхто при цьому не згадує про завдання, поставлене Президентом Віктором Ющенком — створити 5 мільйонів робочих місць.
Знищуючи ринки, міська адміністрація говорила про те, що всім позбавленим роботи обіцяне працевлаштування, але, за інформацією комітету, роботу не отримав ніхто. Як заявив голова правління громадської організації «Конгрес правового та соціального захисту народонаселення й діаспори «Країна для всіх» Володимир Гриценко, мер міста запропонував підприємцям перейти від торгівлі до виробництва, але, не маючи достатньої кількості коштів, зробити це складно, тож цим благим побажанням ніхто не скористався.
Причина такої ситуації навколо малого бізнесу, зі слів народного депутата України Володимира Бондаренка, крім неуваги до потреб міста, полягає ще й у закритості влади. Зі слів Бондаренка, влада, яка вирішила протягнути руку бізнесу, забула про те, що він уже має досвід спілкування з нею: руку протягали постійно, і, якщо бізнес не клав туди певної суми, то влада просто його знищувала.
Як наголосили представники комітету, такі дії загрожують киянам зростанням безробіття. Тому дрібні підприємці вирішили вдатися до рішучих дій — мітингів і пікетів. Перший пройшов біля будівлі УНІАН. На ньому комітетники оголосили про свої подальші плани. Відповідно до них в останній день березня під будівлею міськради відбулися акції протесту проти дій міської влади. Наступна акція може пройти під час міжнародного конкурсу «Євробачення». Підприємці, які вимагають повернути їм робочі місця, мають намір пікетувати як будівлю, де триватиме конкурс, так і готелі, де оселять приїжджих. Зі слів комітетників, якщо вже їм не вдасться знайти правди всередині країни, то вони звернуться до її керівництва через іноземців.