Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Потрібен агент

Страховики бояться конкурентів з-за кордону й сподіваються на молодих фахівців
06 грудня, 00:00

Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк нарікає, що страхова галузь, яка активно розвивається, відчуває усе більшу, причому незадоволену, потребу в кваліфікованих кадрах. На ринку практично відсутня більшість необхідних спеціальностей: фінансисти, андеррайтери, страхові агенти. Крім того, цей ринок, що тривалий час розвивався стихійно, відчув також потребу в науковій основі для своєї діяльності. Та й як же без неї, якщо саме страхування часто забезпечує безпеку ведення бізнесу та залучення інвестицій, які ніколи не прийдуть у таку ризикову країну, доки там не буде достатньою мірою налагодженого страхового ринку.

Як заявив декан економічного факультету Київського національного університету Віктор Базилевич, страхування можна порівняти з імунною системою організму: він отримує можливість вижити в навколишньому світі лише у тому випадку, якщо вона нормально працює. Тим часом над українськими страхувальниками нависає безліч загроз. Вони виходять від транснаціональних компаній, які, у разі вступу України до СОТ, отримають можливість без перешкод увійти на наш ринок, хоч українські компанії до конкуренції з ними ще не готові. Це і нові виробництва з новими ризиками, що постійно з’являються, обслуговувати які компанії не завжди в змозі, й постійні проблеми з пенсійним забезпеченням, яке також може стати загрозою для спокійного існування страховиків.

Усе це — необхідність знаходження нових джерел капіталу, підвищення власної конкурентоспроможності та соціальної відповідальності перед бізнесом (до цього поняття, упевнений Філонюк, страховий бізнес уже доріс) — вимагає нових кадрів. Галузь потребує інституційних змін, а їх основа має забезпечуватися якісною освітою. Саме вона стане заставою успішності ринку і країни в цілому.

Однак недарма багато хто з експертів зазначає, що останні роки розрив між теоретичною базою вузів і практичними вимогами компаній стає все більшим. Тому страховики вирішили співробітничати з вузами, залучаючи талановиту молодь ще під час навчання до практичної роботи в компаніях. Це допоможе і їм, забезпечивши кваліфікованою робочою силою, адаптованою до умов роботи в Україні, і самим студентам, які, ще навчаючись у вузах, можуть забезпечити собі майбутнє місце роботи. Як зазначав Базилевич, це допоможе молодим фахівцям опанувати стандарти міжнародного бізнесу і зробити свої компанії успішними. Приклад, як говорять, заразливий.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати