Перейти до основного вмісту

«Приладова мода»

В української пластмаси є майбутнє
01 грудня, 00:00

Кожний промисловий або побутовий прилад потребує оболонки, а отже без пластмас, що ідеально підходять для їхнього виготовлення, сьогодні неможливі навіть найвищі технології, «що вдягають» за модою нашого століття свої продукти: мобільні телефони, комп’ютери, а також молоко, соки, фрукти й овочі. Бурхливе зростання високотехнологічного приладобудування та харчової промисловості стало причиною буму виробництва виробів з пластику й пластмаси. У цьому плані українські виробники майже не відстають і в них уже навіть з’явилася потреба пробиватися на закордонні ринки. А тут і можливість трапилася — польська компанія «Таргі Кельтце» вирішила просунути на наш ринок версію своєї виставки виробів iз пластику PLASTPOL, організувавши міжнародну виставку PLASTUKRAINA.

«Україна — наш найближчий сусід, й ми дуже зацікавлені в розвитку відносин з нею, — заявила торговий радник Республіки Польща Анна Сковронська-Лучинська. — Разом зі збільшенням торгового обігу та залученням нових інвестицій ми входимо в нові сфери кооперації, а такі виставки допомагають у цьому». Як зазначила радник, саме завдяки таким показам виробництво пластмаси в Польщі досягло сучасного розквіту. Враховуючи потенціал відповідної галузі в Україні, неважко передбачити, що такий підхід може бути запитаним і в Україні.

Виставка зібрала 113 фірм iз 12 країн Східної й Західної Європи, які вирішили пошукати собі нових партнерів серед українських фірм-виробників. При цьому їх не бентежить пізній старт нашого ринку штучних матеріалів. Незважаючи на це, він не відчуває браку у кваліфікованих кадрах, на що скаржаться виробники інших країн. Як заявив президент Київської торговельно-промислової палати Микола Засульський, проблем iз фахівцями, які могли б працювати з найскладнішим обладнанням і зі складним виробництвом, у нас у цій галузі немає.

Щоправда, переробляють сировину наші фахівці добре, а от самі виробляти її нормально не можуть — на це скаржаться всі переробники, заявляючи, що тим, хто хоче працювати на міжнародному рівні, доводиться закуповувати сировину в усьому світі. Це, звісно, призводить до втрати українським бюджетом тих грошей, які могли б йому дістатися. А от думку про те, що машин для переробки пластмас у нас також не вистачає, учасники виставки просто відкидають. «Українці можуть виробляти все необхідне обладнання для обробки виробів, — заявив «Дню» працівник відділу з продажу донецького ТОВ «ДАК» Володимир Мордовін, — і додав: — А тим більше самі вироби». Саме можливість виробляти все необхідне самостійно, на його думку, й дозволяє зберегти чимало робочих місць і дає гарні прибутки країні.

Проте багато іноземних партнерів сприймають Україну як вигідного партнера лише тому, що ціни на вироби та обладнання у нас нижчі, ніж у середньому в Європі. «Україна зараз нагадує мені Польщу 90-х, — сказав президент компанії «Таргі Кельтце» Томаш Рачинський. — У нас тоді був бум виробництва, тепер він починається у вас. Можу сказати одне — в української пластмаси велике майбутнє».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати