Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ТОП-10 пріоритетів для розвитку сприятливого бізнесу-клімату

Європейська Бізнес Асоціація назвала завдання, виконання яких очікує від влади
13 січня, 19:21

Сприятливий бізнес-клімат та стрімкий економічний розвиток — результат, яким би бізнес хотів пишатись наприкінці 2022. Аби його досягти Європейська Бізнес Асоціація оприлюднює 10 пріоритетів розвитку.

«Вже який рік бізнес акцентує на важливості створення рівних та справедливих правил гри, що будуть гарантуватись працюючими правоохоронними органами та справедливою судовою системою. І так, сигнали до розвитку є, ми маємо косметичні зміни, але, очевидно, їх недостатньо для розвитку якісного бізнес-клімату в країні. Більше того, наразі з радарів не сходить і питання геополітичного ризику, що наряду з відсутністю фундаментальних змін не додає привабливості економічному розвитку країни. Драми, звісно, немає, а бізнес працює, але якщо нам хочеться яскравих, а головне, корисних для країни результатів, то все ж про системні речі не слід забувати», — наголосила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Перший пріоритет, на думку ЄБА, це протидія тіньовій економіці,  яка, залежно від сектору, коливається від 25% до 60%, що створює нерівні правила гри на ринку та заважає прозорому бізнесу рухатись вперед. Йдеться про підтримку чесної конкуренції, рівних, передбачуваних, прозорих умов для всіх учасників ринку, боротьбу з контрабандою, фальсифікатом, протидію незаконній торгівлі підакцизною продукцією, ефективну боротьбу із «сірим» ринком продукції, захист прав інтелектуальної власності, тощо.

Другий — зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес. Так, досвід минулого року продемонстрував, що часом під гаслами модернізації податкової системи деколи можуть пропонуватись не зовсім раціональні податкові новації та вибіркове додаткове оподаткування саме на сумлінних платників. «Тож прозорому бізнесу для розвитку важлива справедлива податкова політика, касова дисципліна — без намагань обкласти додатковими податками тих, хто їх і так вже платить», — зауважують в ЄБА.

Третій — впровадження принципів сталого розвитку. В даному контексті йдеться про протидію змінам клімату через розвиток політики декарбонізації та реформу кліматичних фінансів (екоподаток, СВАМ), просування принципів економічної безбар’єрності, впровадження принципів циркулярної економіки, ресайклінгу та захисту біорізноманіття, розумне поводження з відходами. Минулого року ЕВА за ініціативи та підтримки бізнесу зробила великий крок в цьому напрямку, запустивши 2 проєкти — «Агро Варта» — щодо розумної системи утилізації порожньої тари з-під ЗЗР та Second Chance Bank — перший онлайн reuse центр.

Четвертий — продовження гармонізації законодавства України з нормами ЄС, аби українська продукція відповідала європейським вимогам та бізнес не мав труднощів з постачання продукції з та до ЄС. Тому, в даному аспекті потребує оновлення законодавство в сфері захисту прав споживачів та електронної комерції, в питаннях тваринництва, захисту персональних даних, оновлення митного тарифу, тощо.  

П’ятий — прийняття сучасного трудового законодавства, зокрема, шляхом дерегуляції та діджиталізації трудових відносин, запровадження альтернативних форма зайнятості (фріланс, гіг-контракти тощо).

Шостий — охорона здоров’я, особливо в часи пандемії. І тут йдеться про продовження медичної реформи, подальшу діджиталізацію медичної та фармацевтичної галузей. Крім того, окрему увагу все ж варто приділяти розвитку галузі клінічних досліджень та збільшенню кількості проектів, аби розширити доступ важкохворих пацієнтів до інноваційного і безоплатного лікування, тощо.

Сьомий — сприяння розвитку міжнародної торгівлі. Йдеться про вирішення питання нестачі автодозволів на міжнародні вантажні перевезення, запровадження промислового безвізу (підписання Угоди АСАА), зменшення кількості нетарифних бар’єрів у торгівлі, в тому числі взаємне визнання маркування ЄС та гармонізація технічних регламентів та національних стандартів у відповідності із актами ЄС.

Восьмий — сприяння розвитку освіти, аби молоді фахівці були забезпечені необхідними практичними навичками задля ефективної роботи в бізнесі та державному секторі.

Дев’ятий — сприяння інноваціям і впровадженню нових технологій в бізнесі та в державному управлінні. Йдеться про діджиталізацію комунікації між бізнесом та державою, наприклад, діджиталізацію всіх процесів митного оформлення, інформації та державних послуг в зерновій галузі, ліцензуванням виробництва та обігу алкогольних напоїв тощо. Крім того, подальший розвиток cashless, впровадження відкритого банкінгу, розбудову інноваційної економіки, що має стати підґрунтям для подальшого економічного та соціального зростання країни.

Десятий — стимулювання інвестиційної привабливості України загалом та регіонів. Зокрема, шляхом розвитку транспортної та водної інфраструктури, державно-приватного партнерства, повномасштабної приватизації. Крім того, сприяння посиленню енергетичної незалежності країни. Більше того, важливою є підготовка змін до податкового законодавства щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні, аби інвестори мали можливість довгострокового планування. А умови роботи приваблювали, а не відлякували інвесторів. Водночас, для цього, очевидно, необхідним є чесне відношення та повага до вже існуючих, адже саме вони слугують маяком для тих, хто лише розглядає Україну як платформу для побудови та розвитку бізнесу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати