«Укрнафта» вводить нові потужності
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20041228/4238-5-3.jpg)
Напередодні Нового року відкрите акціонерне товариство «Укрнафта» ввело нові потужності. Став до ладу діючих нафтопровід довжиною 18,7 км від центрального пункту збору і сепарації Талалаївської групи родовищ нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» до Гнідинцівського газопереробного заводу. По цьому трубопроводу щомісяця на підготовку до Гнідинцівського газопереробного заводу надходитиме 100 тисяч тонн нафти, видобутої з Талалаївської групи родовищ НГВУ «Чернігівнафтогаз» та Роменської групи родовищ НГВУ «Охтирканафтогаз», повідомляє прес-служба «Укрнафти».
Нафтопровід дозволить розвантажити транспортну мережу подачі сирої нафти для підготовки та стабілізації на Гнідинцівському газопереробному заводі. Введення в експлуатацію нафтопроводу забезпечить надійність перекачки та можливість проведення ремонтних робіт на одному з нафтопроводів. Разом iз тим, це унеможливить припинення видобутку з родовищ у разі зупинки існуючого нафтопроводу.
Крім того, днями було введено в експлуатацію газопровід-перемичку від центральної площадки промислових споруд НГВУ «Охтирканафтогаз» (Сумська область) до підключення в газопровід на Анастасіївській газліфтній компресорній станції (АГЛКС) Анастасіївського родовища. Введення газопроводу ставить на меті зменшення гідравлічних втрат у системі транспортування попутного газу від промислової сепараційної установки до приймання на газліфтній компресорній станції. Це дозволить збільшити видобуток нафти щодоби на 15—20 тонн та газу — на 15— 20 тис. куб. метрів, а також організувати промисловий збір, підготовку і транспортування нафтогазової продукції в регіоні.
Введення в експлуатацію газопроводу дозволить розвантажити транспортну систему повернення нафтового газліфтного газу для компремування на Анастасіївській компресорній станції та понизити тиск сепарації на груповій технологічній установці Анастасіївського родовища. З’явиться можливість покращити режим роботи свердловин та збільшити видобуток нафти та газу.
Випуск газети №:
№238, (2004)Рубрика
Економіка