Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні не буде проблем із «віртуальними» гаманцями

Уже — через три місяці, сподіваються гравці ринку електронних грошей
06 листопада, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Компанія WebMoney вже чотири роки чекає коли Нацбанк відновить процедуру погодження системи електронних розрахунків. Про це в коментарі «Дню» повідомила керівник департаменту зв’язків з громадськістю компанії Маргарита Ормоцадзе. «Ось вже чотири роки ми чекаємо, коли ж НБУ відновить процедуру узгодження правил. Згідно з перехідними положеннями документа, протягом трьох місяців держвідомства повинні розморозити процедуру узгодження. Наші правила повинні погодити», — так експерт прокоментувала ситуацію довкола заяви про «неправомірність» платежів у системі WebMoney, яка наприкінці минулого тижня прозвучало у ЗМІ з посиланням на Управління залізничного транспорту України.

«Першоджерелом новини називають сторінку facebook, але ми цієї заяви там не бачимо. Крім того, по суті поширеного тексту, відзначу, що наші правила системи електронних грошей були подані в НБУ на узгодження ще в 2009 році. Ми не діставали відмови в узгодженні, а сама процедура узгодження правил була взагалі заморожена самим же НБУ, оскільки в Україні не було жодного закону, в якому вводилося поняття «Електронні гроші». Такий закон нарешті набрав чинності 18 жовтня 2012», — розповіла «Дню» Ормоцадзе.

Нагадаємо, наприкінці минуло тижня Управління залізничного транспорту України заявило, що відтепер на сайті booking.uz.gov.ua не можна заплатити за замовлені проїзні документи через популярну систему грошових платежів та переказів, тому що це не узгодив Національний банк України. Про це писали всі провідні ЗМІ з посиланням на повідомлення на сторінці відомства в соціальній мережі Facebook. Мовляв в Укрзалізниці зазначили, що питання діяльності в Україні платіжних систем регулюються Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». А «Статтею 9 цього закону встановлено, що правила внутрішньодержавної платіжної системи та міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент, мають бути узгоджені платіжною організацією платіжної системи з Національним банком. Надання послуг платіжної системи або системи електронних грошей без узгодження правил цих систем з НБУ не дозволяється», — йдеться у повідомленні Укрзалізниці. А оскільки у відомстві наголосили, що правила системи WebMoney наразі не узгоджені з НБУ, отже діяльність цієї платіжної системи є неправомірною.

Цікаво, що заява про блокування системи електронних розрахунків від «залізничників» прозвучала менш ніж за місяць після того, як вона була введена. Адже, нагадаємо, «Укрзалізниця анонсувала введення форми розрахунків через WebMoney (для довідки — на початок 2012 року в системі обслуговувалось 16 мільйонів рахунків) лише наприкінці вересня — на початку жовтня 2012 року. В «Укрзалізниці» називали цей «крок» інноваційним, направленим на покращення роботи з клієнтами. Тоді ж WebMoney навіть випустила детальну відео інструкцію з придбання залізничних квитків. Слід відзначити, що такі дії дали результат. «Укрзалізниця» за перший тиждень продала через систему WebMoney 200 квитків. А загалом, за даними «Укрзалізниці», якщо за минулий рік через Інтернет були придбані 693 868 квитків. то лише за 9 місяців цього року українці придбали у веб-просторі близько 1 471 270 квиточків. Таким чином, зазначають в «Укрзалізниці» темпи росту продажів через Інтернет у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року збільшились в 2,5 рази. А це свідчить про те, що українці активно освоюють нові форми розрахунків.

Чому ж раптом в «Укрзалізниці» натиснули на гальма? Адже очевидно, що ввівши «мораторій» на електронні розрахунки в системі booking.uz.gov.ua, відомство свідомо «відмовляється» від пасажирів.

Річ у тім, що, як вже зазначалось вище, 18 жовтня, набув чинності закон, який дозволяє Національному банку України (НБУ) регулювати випуск і використання електронних грошей (текст закону № 5284-VI опублікований у виданні «Голос України»). До цього часу, попри те, що система розрахунків фактично в країні функціонувала, на законодавчому рівні для держави її не існувало. Адже, фактично, жодним нормативно-правовим актом її діяльність не була врегульована. А узгодження правил небанківських платіжних систем і систем електронних грошей було заморожене НБУ. І це насправді створювало низку проблем. Тому-то гравці ринку електронних розрахунків радо сприйняли появу закону № 5284-VI. Зі слів експертів, зокрема відновлення процесу чекало з десяток гравців, що подали свої правила на узгодження.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати