Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Відкрити Україну для іноземного капіталу

Таке визначальне завдання стоїть перед державою напередодні Євро-2012
22 квітня, 00:00

Яке спрямування іноземних інвестицій вважає для себе бажаним Україна? Іноземні інвестори могли з’ясувати це запитання на Міжнародному ярмарку інвестиційних, інноваційних і гуманітарних проектів під красномовною назвою «Україна відкрита для інвестицій».Там йшлося про спорудження бізнес-центрів, котеджних комплексів, аквапарків, музеїв та національних заповідників, реконструкцію замків і пансіонатів тощо. Але основна увага, як гостей ярмарку, так і його організаторів, була прикута до об’єктів Євро-2012, а саме — доріг, аеропортів, стадіонів та готельних комплексів. Адже до цього часу наданням інвесторам необхідної інформації в Україні ніхто не переймався.

Отже, ярмарок був, зокрема, покликаний заповнити інформаційний вакуум. На це розраховували і в Міністерстві економіки... «Сподіваюся, що ярмарок найкращим чином вплине на формування інвестиційної політики України та дасть поштовх інтенсивній підготовці до Євро-2012», — зазначив міністр економіки Богдан Данилишин у зверненні до організаторів та учасникув. Однак, на жаль, далі сподівань справа не пішла... Переважна більшість із заявлених «високих гостей», у тому числі й урядовців, на відкриття ярмарку просто не прийшли. Як зазначила голова оргкомітету, декого забрав з собою в Донецьк Президент, декого у свою поїздку — прем’єр-міністр. Отож рівень українського представництва був обмежений, в кращому разі заступниками... Зокрема перед гостями ярмарку про нинішню інвестиційну статистику звітував заступник міністра економіки Віктор Пантелеєнко. «Аналізуючи динаміку загального обсягу прямих іноземних інвестицій, що були спрямовані в економіку України за останні сім років, слід зазначити, що вони залишаються стабільними і мають тенденцію до росту, — інформував він інвесторів, — Так, щорічний приріст іноземного капіталу в 2001 році дорівнював $680 мільйонів, у 2002 році — $920 мільйонів, у 2003 р. — понад $1,2 мільярда, у 2004-му — $2,25 мільярда, у 2005-му — $7,84 мільярда, у 2006-му — більше $4,8 мільярда, у 2007 му — близько $7,9 мільярда». Утім, такі суми для успішної підготовки до чемпіонату явно недостатні. «За нашими попередніми підрахунками, питома вага необхідних інвестицій приватного капіталу в інфраструктуру Євро-20012 має становити 80—85% від загальної суми. Тому саме від формування сприятливого інвестиційного клімату залежатиме і підготовка до Євро...» — зауважує президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах.

До 2012 року необхідно близько $25 мільярдів доларів інвестицій, вважає президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, «щоб відповідати рівню тих стандартів в інфраструктурі, що передбачалися в гарантіях, які давалися під час першого і другого етапів тендера Євро-2012 і нашої історичної перемоги в Кардіфі». На думку Суркіса, рік, який минув з часу офіційного оголошення про перемогу України та Польщі у тендері на проведення фінальної частини Євро-2012, міг би бути успішнішим. «Скажу відверто, що мої почуття полягають у тім, що за цей рік ми могли б зробити набагато більше, але політична нестабільність, що була в країні, безумовно, позначилася на етапах підготовки», — сказав Суркіс. І хоча президент ФФУ, за його словами, й упевнений в успішній підготовці до Євро, проте для цього Україні необхідно, насамперед, «перебороти «руйнівно-дозвільну систему в сфері інвестицій», а також корупцію в цій системі». Тільки таким чином, на думку Суркіса, інвестиційний клімат в Україні стане привабливішим.

При цьому президент ФФУ зазначив, що розраховує переважно на залучення інвестицій вітчизняних інвесторів, що «будуть керуватися своїм патріотизмом». «Процес підготовки до Євро-2012 — це мультиплікатор активності, у тому числі і наших співгромадян, українських бізнесменів... І ми маємо можливість практично побудувати «нове обличчя» країни, а інвестори — брати участь у проектах і отримувати надприбуток. А такий надприбуток можна отримати тільки в країнах, як наша, тому що на Заході це нині неможливо», — охарактеризував Суркіс потенційну інвестиційну привабливість України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати