Як стати інвестором
Якщо ви любите безплатно розв’язувати кросворди і вам до душі різні головоломки загалом, то чому б на цьому ще й не заробляти? Покрутіть мозком на ринку форекс і приєднайтеся до лав інших інвесторів.
Запам’ятовуйте: в Японії рівень безробіття в березні становив 4,1%, і прогноз 4,1%, а індекс споживчих цін у тому ж місяці —0,1%, тоді як за прогнозом — 0%. У єврозоні індекс довіри споживачів у квітні — 11 і прогноз —11, а у Великій Британії —7, прогноз — 6. У США в першому кварталі зафіксоване 1,7-відсоткове зростання валового внутрішнього продукту, й опублікований прогноз на рік — 4,9%. Мічиганський (США) індекс настрою споживачів у квітні — 60,4, тоді як прогноз — 89. А тепер проаналізуйте цю інформацію та швиденько ухвалюйте рішення: яку валюту з конкурентних пар — долар-ієна або долар-євро — вам треба купувати з розрахунку на те, що вона незабаром подорожчає, і ви зможете її вигідно продати.
Той із валютних спекулянтів (так на ринку називають дрібних гравців), хто зуміє прогнозувати поведінку «натовпу», тобто більшості своїх колег, може досягти великих «зелених» успіхів. Компанія X-Trade Ukraine вирішила залучити до цієї справи також і київських журналістів, мовляв, заробляйте, панове, все у ваших руках — вчіться і грайте. А голова цієї компанії Богдан Адамович (легкий акцент видає в ньому громадянина Польщі) хорошою російською мовою рекламував «принади» й навіть «родзинки» цього заняття, яким можна з понеділка до п’ятниці займатися цілодобово.
Справа дійсно приваблива. Валютний ринок форекс має світовий обіг понад три трильйони доларів на день. Це набагато більше, аніж обіг інших світових ринків. І хоча на частку спекулятивних операцій припадає більша частина цього ринку, але, звісно, головні гравці там усе-таки не дрібні рибки, а великі компанії — імпортери й експортери. Форекс дозволяє їм застрахувати себе від зміни валютних курсів і, відповідно, знизити ризик можливих збитків. Це називається хеджуванням.
Форексні спекулянти — люди, прямо скажемо, відважні. Успіху тут досягають, як правило, ті, хто психологічно готовий прийняти ризик, як у нас кажуть, на груди та не панікувати під впливом виникаючих стресів, а також тимчасових програшів. Старожили цього ринку базують свої дії на селективному мисленні, що полягає, мабуть, в умінні відділяти свої роздуми та прогнози від реальної валютної ситуації. Як вчить нас пан Адамович, головна біда спекулянтів- початківців — жадність. Якщо виграв небагато, то не вважай себе Джорджем Соросом, а швидше закривай операцію, інакше дуже скоро програєш. Але гравець азартний, як на Уолл-стрит, так і на Хрещатику. Його психологія — віра у свій успіх і велику перемогу. І тут як економічний журналіст, так і випадковий відвідувач форуму на сайті, що пропагує форекс, мало чим відрізняються. Один, ще ані цента не вигравши, цікавиться про податки. Хай живе пан Азаров, який привчив нас постійно озиратися якщо не на Луб’янку, то на Львівську площу! Інший запитує, скільки отримують трейдери форекса та чи не менший у них заробіток, аніж у кредитних фахівців, яким платять по $300—500? Цілком нормальна цікавість людини, налаштованої багато заробляти! І ще одне запитання (автор може до нього приєднатися): «Підкажіть, будь ласка, як можна заробити мільйон, маючи тисячу?..» А ось відповідь абсолютно помилкова: «Треба пограбувати банк або когось убити...».
Утім, насправді форекс виявився не такою вже й простою штукою. Журналістам було запропоновано взяти участь у двох конкурсах: хто більше виграє та хто краще напише. На перший автору поки що сміливості забракло.