Які лідери та стратегія потрібні Україні, щоб вона стала багатою?
Лейтмотивом ІІІ Київського міжнародного економічного форуму стала «нова освіта»Важливими темами для обговорення на КМЕФ-2016 стали можливості для інвестицій в Україну, міжнародна співпраця та шляхи інноваційного розвитку української промисловості. Учасники дискусії — авторитетні економісти і реформатори, представники великих міжнародних компаній, громадські діячі, члени Кабінету Міністрів і депутати Верховної Ради.
Відкривав форум прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зокрема заявив, що цього тижня буде створено Офіс супроводження інвестицій. «Наголошую, нам потрібна не кількість, не конкретна сума, а успішність інвестицій», — сказав Гройсман. Прем’єр зазначив, що потрібно створювати нові інноваційні механізми для присутності українських товарів на світових ринках.
«Я щиро вірю у те, що наша 45-мільйонна країна, яка знаходить у серці Європи, має все для того, щоб стати успішною, конкурентною і заможною», — підсумував Гройсман.
Якою ж є фактична роль України у світовому розподілі праці? В якому напрямі вона змінюється? Цьому було присвячено основну дискусію першого дня КМЕФ-2016 на панелі «Україна на світовій економічній мапі». І схоже, що лейтмотивом цього дня стала тема новітньої освіти.
Саме радикальна зміна фокусу системи освіти є ключовим двигуном модернізації країни, стверджує головний виконавчий директор і голова ради Консорціуму світових університетів (World University Consortium) Гаррі Джейкобс. Американський письменник стверджує, що система освіти має бути спрямована на розвиток креативності, вміння відразу ж застосовувати отримані знання на практиці, експериментувати і користуватися підприємницькими здібностями. За його словами, виїзд молоді за кордон на навчання не є проблемою, важливо інше — створити тут нормальний бізнес-клімат, щоб освіченим людям хотілося повертатися. Так піднімаються Індія, Китай...
На підтвердження думки про освіту як ключовий механізм запуск модернізації країни заступник міністра економіки Туреччини зауважив, що їхній уряд, щоби встигати за прогресом, розгорнув величезну інвестиційну програму в освіту на 8 мільярдів доларів.