Перейти до основного вмісту

«Замкнене коло» розімкнулось?

Садовий пообіцяв упродовж поточного тижня представити детальний план дій щодо цієї території, та ситуація в області вкрай гостра
31 січня, 10:35
ФОТО «УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ»

Йдеться про по територію у 12,5 га колишнього гірничо-хімічного підприємства «Яворівська сірка». Про це наприкінці минулого тижня, якраз у день виходу чергового матеріалу «Дня» про еколого-політичний трилер «Львівське сміття» (див. №13—14 від 27 січня 2017р.), заявив прем’єр-мі ністр Володимир Гройсман, який спеціально приїхав до Львова, щоби допомогти знайти вихід керівникам міста й області із надгострої «сміттєвої» ситуації, котра вже набила оскому цілій країні.

Прем’єр взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому були присутні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка і міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер пообіцяв упродовж поточного тижня представити детальний план дій щодо цієї території. Наразі ж заявляє, що Львівська міська рада передовсім зацікавлена в тому, щоби новий комплекс на території колишнього хімічного комбінату відповідав найвищим екологічним нормам. «Територія «Сірки» розташована за 35 кілометрів від кордону Європейського Союзу, тому ми залучатимемо лише таких ліцензованих проектантів і виконавців, які мають досвід побудови аналогічних об’єктів», — сказав  міський голова і додав, що сучасний комплекс має стати не новою проблемою, а вирішенням навіть старих екологічних проблем, які пов’язані з видобуванням сірки.

Також, за словами Андрія Садового, у місті упродовж року буде реалізована комплексна стратегія якісно нового поводження зі сміттям. «Сортування, зменшення кількості сміття, повторне використання і переробка — це ті речі, які нам потрібно масово і швидко засвоїти, аби подібна ситуація більше ніколи не повторилась», — зазначив мер. Водночас наголосив на необхідності якнайшвидшої рекультивації вже недіючого Грибовицького сміттєзвалища.

Щодо фінансування всіх вище перелічених робіт, то, і за словами Володимира Гройсмана, і представників місцевої влади, Львів має для цього всі можливості.

Отож упродовж тижня мають бути підписані всі необхідні документи, і Львівська міськрада отримає ділянку, на якій за півроку має запрацювати полігон.  Щодо сміттєпереробного заводу, то на його запуск, кажуть, можна чекати орієнтовно через півтора року. Приблизна вартість проекту — 25 мільйонів євро. Попереду — оголошення конкурсу на інвестування.


Користувачі соцмереж по різному реагують на тему «львівського сміття»: від відвертого обурення до «творчої іронії»

Учора міський голова Львова підписав розпорядження щодо створення науково-експертної групи для встановлення відповідності виділеної земельної ділянки нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами. Групу, до якої входять екологи, геологи, представники інших дотичних до проблеми галузей (практики і теоретики), очолив академік Національної Академії наук України, Герой України Ігор Юхновський. Працюватимуть фахівці два тижні, після чого дадуть висновки щодо можливості розташування нового полігону на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі. Якщо ж визнають її непридатною, доведеться шукати нову.

Також наразі не отримано згоди від громади Яворівщини щодо будівництва полігону і заводу у їхньому районі. У міській раді визнають, що це — доволі тривалий процес. Та й загалом невідомо, яким буде результат.

Тим часом Львів поволі звільняється від накопиченого за три тижні сміття. Його, поза сумнівом, вивезуть. А що далі? Угоди з чотирма полігонами області, котрі погодилися тимчасово приймати львівське сміття, чинні тільки упродовж тижня.

На підсумок хочеться зазначити, що упродовж кількох останніх днів посадовці усіх рівнів вкотре озвучили у Львові те, що не раз лунало, знову ж таки — на всіх рівнях, упродовж восьми місяців — від часу трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

«Сподіваюся, що ті всі проблеми залишились в минулому і ми будемо рухатися вперед», — зазначив учора на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий, вочевидь, маючи на увазі приїзд до Львова пана Гройсмана і надання місту, як за помахом чарівної палички, земельної ділянки під полігон для ТПВ, про яку, до речі, ішлося, серед інших, ще три місяці тому.

ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»

«СМІТТЄЗВАЛИЩЕ БУДЕ РОЗТАШОВАНЕ В НАЙБІЛЬШ ГУСТОНАСЕЛЕНОМУ РАЙОНІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Тарас БОЙКО, голова Ширяївської РДА Одеської області:

— Друзі, як завжди, абсолютно приховано від усіх, наша «найвідкритіша» влада передала земельну ділянку для нового «Грибовицького сміттєзвалища» біля нашого рідного міста Новояворівськ. Без громадських слухань, без врахування того, що за декілька кілометрів і так уже є одне джерело забруднення — Яворівський полігон.

Сміттєзвалище буде розташоване в найбільш густонаселеному районі Львівської області, поряд із Національним природним парком та заповідником, а про розвиток рекреаційних зон на Яворівському озері та в санаторії «Шкло» можна буде поставити крапку.

Львів треба рятувати від сміття, але не такими методами. На вже діюче міське сміттєзвалище і так вивозили сміття зі Львова, тепер же це буде не кілька десятків кубів, а десятки тисяч. І при цьому нікому не дають можливості ознайомитися з планами влади: як за шість місяців побудувати сміттєпереробний завод, хто його будуватиме, які екологічні наслідки від цього? І, найголовніше: чому ми маємо відповідати за те, що хтось не зміг за десятиліття розділити сфери впливу і побудувати цей завод там, де він мав бути. Людей, як завжди, мають за ніщо.

Наші можливості протистояти цьому невеликі. Будемо ініціювати громадські слухання, залучати людей, щоб хоч почути позицію влади.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати