Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Новий уряд: чи хороший це знак для економіки?
10 лютого, 00:00

Іван ПОЛТАВЕЦЬ, експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

— Новий уряд — безумовно, хороший знак для економіки країни. І насамперед тому, що його нарешті сформували. Я не хочу оцінювати якість прийнятих призначень, однак для економіки набагато важливіша визначеність, що з’явилася. Знаючи напрями діяльності нового уряду, їх ціннісні орієнтири, позбувшись невизначеності останніх місяців, економіка почне нормально працювати.

Володимир ЩЕЛКУНОВ, президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати:

— Я вважаю, що до уряду прийшли нові люди, які ще не мають темних кредитних історій і зможуть працювати незалежно, без старих урядових традицій та правил. Зараз вони мають налагодити роботу на сучасному європейському рівні, зі зрозумілими для всіх правилами гри. Думаю, що активізуватимуть свою роботу різноманітні громадські підрозділи і складеться системний діалог між представниками бізнесу та представниками влади. Сподіваюся, що при Кабінеті Міністрів і при всіх міністерствах будуть створені громадські об’єднання, з якими обговорюватимуться законодавчі ініціативи. Дуже важливо, щоб кожен підготовлюваний законопроект перед остаточним прийняттям був представлений ученим та бізнесменам, які б могли його реально оцінити. Існування громадських рад — це ще й розвиток громадської думки, і він дасть можливість співпрацювати широкому колу людей і, спільно з діями нового уряду, наблизить нашу країну до ринкової економіки, вступу до СОТ і послужить подальшій євроінтеграції.

Сергій САВЧУК, генеральний директор компанії з питань управління активами «Укрсоцкапітал»:

— Прихід нового уряду — хороший знак для економіки країни. Можна прогнозувати прихід нових інвестицій, збільшення кількості зарубіжного капіталу, вкладеного в нашу економіку. Нас дедалі більше починають сприймати як європейську країну з європейськими бізнес-традиціями. Саме тому наша економіка має ставати дедалі більш відкритою і давати можливість для приходу нових європейських технологій та інвестицій. Подивимося, наскільки виконуються декларовані принципи боротьби з корупцією, однак склад нового уряду дозволяє сподіватися на їхнє втілення.

Ірина КРИЛОВА, інвестиційний аналітик компанії «FINmarket»:

— Насамперед можна розраховувати на створення сприятливого клімату у сфері малого та середнього бізнесу. Новий уряд здається серйозно стурбованим цими питаннями і, сподіваюся, справді сприятиме роботі таких компаній. Окрім того, без сумніву, можна спрогнозувати надходження великої кількості інвестицій та іноземного капіталу. Вже зараз, можу відзначити, спостерігається спрощення механізмів взаємодії з владою. Якщо раніше документи підписувалися тижнями, то зараз усе робиться за кілька годин. Звичайно, таке зменшення тяганини теж сприятливо вплине на українську економіку.

Олександр РЯБЧЕНКО, директор Міжнародного інституту приватизації, управління власністю та інвестицій:

— Хорошим знаком для економіки була перемога на президентських виборах саме цієї команди. Тому всі кадрові призначення сприйматимуться під прапором цього Президента і вважатимуться хорошими.

Оцінити дії уряду можна буде тоді, коли вони представлять суспільству проект конкретних дій щодо поліпшення економічного стану країни. Однак прогнози можна зробити позитивні — до уряду увійшли представники багатьох фракцій, а значить, ланцюжок президент-парламент-уряд працюватиме успішно і не роздиратиметься постійними протиріччями. У подальшому оцінювати треба буде згідно з тією кількістю проблем, яку їм вдасться подолати. Тим більше, що кількість залишеного старим урядом безладу дозволить новому проявити себе у повну силу.

Анатолій ГОЛУБЧЕНКО, президент Асоціації чорної металургії:

— Для економіки країни дуже добре, що уряд сформували зараз, а не стали відтягувати ще на кілька місяців, тому що чим більше затягувати, тим буде гірше для всіх. Люди, які перебували весь цей час при владі, вже не працювали, а виконували обов’язки, а значить нічого не робили, вирішували власні проблеми. Взагалі, я вважаю, що поняття «виконуючий обов’язки» для уряду треба зробити максимально коротким. Відносно ж складу нового уряду, то я ще не можу сказати чогось конкретного.

Сергій СРІБНИЙ, заступник голови правління страхової компанії «Скайд-Вест»:

— У приході нового уряду, безумовно, є позитивний чинник. Це те, що до влади прийшли нові люди, у яких, з одного боку, був досвід роботи в міністерствах та відомствах, а з іншого, — вони знаходилися в опозиції. Виходить, що до влади прийшли професіонали, здатні подивитися на ситуацію під іншим кутом зору.

Щодо обіцянок нового уряду, то мене дещо лякають приголомшуючі успіхи, які там обіцяні. Об’єктивно оцінюючи реальну ситуацію, не хотілося б розчаровуватися.

ДО РЕЧІ

На думку президента банку «НРБ-Україна» В’ячеслава Юткіна, новий міністр економіки Сергій Терьохін — один із найкомпетентніших фахівців в економіці, який має великий досвід парламентської роботи, а Віктор Пинзеник — хороший професіонал, який був і залишається кращою кандидатурою на посаду міністра фінансів. При цьому банкір висловив стурбованість пропозиціями експертів Мінекономіки переглянути підходи до діяльності спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку, а також внести зміни до закону «Про відприбутковий податок з громадян» для відновлення системи диференціації податкових ставок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати