Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Завіса секретності — підгрунтя для корупції

Земельні скандали в столиці можуть повторитися
17 березня, 00:00

Виявляється, чесності і відвертості в діях влади хочуть не лише прості громадяни, але й депутати, які, власне, цю владу й представляють. Завтра на сесії Київміськради депутат Віктор Іванченко ініціюватиме скасування одного з рішень, яке дозволило таємно від громадськості розподіляти землю в заповідній Пущі-Водиці. Практично всі постанови Київради з цього питання було скасовано ще в лютому, але є і ще одна, яка в принципі заклала основу для порушень (вона діє й понині) — «Про порядок обнародування рішень Київміськради з майнових та земельних питань» (від 18 листопада минулого року). Цей документ, як вважає Іванченко, дозволяє відчужувати власність київської громади, у тому числі й землю, в режимі секретності.

За словами депутата, ключовим моментом у цій історії є саме ставлення народних обранців до інтересів народу. Воно дозволяє розпоряджатися землею так, як підказує не здоровий глузд, а грошові інтереси. На його думку, події листопада— грудня 2004 року, які вивели тисячі киян на вулицю, може й змінили щось у житті країни, але нічого не змінили в житті столиці. Оскiльки прецедент уже створено, то, як вважає В. Іванченко, нема перешкод на шляху депутатів, які можуть бажати його повторення, — за Пущею-Водицею, яку вдалося відстояти, підуть Феофанія і Хотин.

По суті, знати про долю таких важливих для міста природних анклавів мають усі кияни. Однак, згідно з рішенням від 18 листопада, публікуватися можуть лише ті рішення, у яких це позначено окремим пунктом, а ознайомлюватися з копіями можна лише в режимі доступу до конфіденційної інформації. Відповідно, така можливість приймати непублічні рішення автоматично знищує інструменти громадського контролю за органами місцевого самоврядування.

Судитися з міською владою Іванченко почав у січні цього року, і після практично двомісячного розгляду суд, за його словами, загубив документи. На думку депутата, це може свідчити лише про те, що його скаргу буде відхилено. Саме тому питання буде підняте на сесії міськради.

Як підкреслює Іванченко, прийняте рішення свідчитиме про те, чи настав час змін для Києва. Другим індикатором демократизації в Київраді може стати рішення про аукціонний продаж земельних ділянок. За словами депутата, зараз у місті склалася парадоксальна ситуація — бажаючих придбати землю предостатньо, а от робити це через аукціон ніхто не хоче, тому що отримати рішення про землевідведення у коридорах київської влади значно простіше і дешевше. При цьому місто втрачає щорічно сотні мільйонів гривень. Щоб не допустити цього, Іванченко пропонує ввести мораторій на позааукціонну купівлю землі строком на один рік. За цей час у міської влади буде можливість переглянути схеми розподілу земель, які, за словами депутата, потребують корінних змін: «Якщо не змінити земельну політику в Києві, то до кожної сесії кількість локальних «майданів» збільшуватиметься».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати