Перейти до основного вмісту

Свято для... роздумів

День Гідності і Свободи — 10-та річниця помаранчевих подій і річниця Євромайдану — загострили старі проблеми, які не вирішуються
24 листопада, 17:42

Політики поспішали парафувати коаліційну угоду напередодні Дня Гідності та Свободи. Куди ще затягувати. До того ж, візит до Києва віце-президента США Джозефа Байдена спонукав. Зараз тривають подальші торги, зокрема, щодо кадрових питань. Учора знову засідала Підготовча депутатська група — вирішувала технічні питання, адже вже відомо, що перше засідання нової Верховної ради відбудеться 27 листопада. Президент Петро Порошенко заявив, що до четверга включно має бути створений коаліційний уряд.

Нинішні можновладці вже звикли прикривати свою діяльність, асоціюючи себе із «майданівською приналежністю». Але перемога Помаранчевої революції не стала фактором подолання кучмізму та олігархату в державній системі. А наступне розчарування людей у «помаранчевій команді» привело до влади Янузковича. Сьогодні ж, на річницю Євромайдану факти знову сумні: реформ немає, винні у злочинах не покарані, а експерти констатують: одні клани замінили інші.

Проте є і позитивний факт — суспільство змінилося. Особливо, коли Кремль використавши в тому числі ситуацію на Майдані, і пішов війною на Україну. Ми несемо великі втрати, часто програємо, бо воюємо на два фронти (проти своїх у владі і чужих у Москві), але стратегічно ми обов’язково виграємо. Попереду нас ще чекають багато дат, які були етапами в Революції гідності. Найближча, вже анонсована, коли громадськість знову збирається вийти на Майдан — це 29 листопада (жорстокий розгін студентів). Фото Руслана КАНЮКИ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати