Медикам, котрі рятують українців, зберігаючи людяність і здоровий глузд
КОРОНА «Дня»
Уже вдруге редакція «коронує» медичних працівників. Торік ми дякували їм за прийнятий пандемічний виклик. Тепер акценти дещо змістилися. Пандемія, на жаль, ще гуляє світом, і з появою нового штаму «Омікрон» все нагадує, що ми повернулися на точку старту. Але саме цей рік чітко показав, хто з медиків є прихильниками доказової медицини, хто справді розрізняє істину від фейків і з ким пацієнти можуть почуватися у безпеці. А це — чи не найголовніший фактор, котрий може сприяти у боротьбі з коронавірусом.
Кажемо так, бо на власному досвіді переконувалися, що не всі лікарі агітують пацієнтів за вакцинацію проти ковіду та інших інфекційних хвороб і не всі дають справді слушні рекомендації щодо лікування, призначаючи те, що заперечують міжнародні протоколи. Тому особлива подяка тим медикам, котрі готові вивчати міжнародні джерела та дослідження і поширювати в маси тільки перевірену інформацію. Серед таких лікарів — професорка, кардіологиня Катерина Амосова, сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська, інфекціоністка Ольга Кобевко, анестестезіолог Іван Черненко, головна інфекціоністка Вінниччини Лариса Мороз, фельдшер Вадим Холоденко...
Усі ці імена знайомі читачам «Дня», бо саме в них ми запитували про те, що насправді відбувається у лікарнях на піку ковідних хвиль і чому важливо вакцинуватися проти ковіду. Щирі та відверті коментарі для декого ставали аргументом, чому треба прислухатися до медиків. Як зазначала нам Ольга Кобевко, саме пандемія почала повертати довіру населення до людей у білих халатах.
На жаль, розповідати доводилося і про сумне. Мабуть, усі пам’ятають історію про пожежу у палаті реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні, під час якої загинула молода лікарка-анестезіолог Ольга Гліва разом із трьома її пацієнтами. Про це був відзнятий документальний фільм (командою «UA: Перший»). Автори проєкту розповідали «Дню» про те, чому взялися за розслідування цього інциденту.
Разом з тим були й хороші інформаційні приводи для розмов із медиками. Так, наша журналістка з Вінниччини Олеся Шуткевич розповідала про Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення. Колектив закладу напрацював протокол реабілітації постковідних хворих. Їхній локальний протокол і маршрут пацієнта перейняли інші заклади.
Загалом цього року на перший план вийшли ті лікарі, котрі готові говорити вголос про важливість доказової та людяної медицини. І за це їм — щире спасибі.
Author
Інна Лиховид