Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про бюджет, дефолт і приватизацію... і особисту мотивацію!

Слухачі Літньої школи «Дня» зустрілися з народним депутатом Віктором Кривенком
14 липня, 19:31

Питання майбутнього української економіки — одне з ключових. Тому для учасників було корисно дізнатися думку щодо цього заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народного депутата від обєднання «Самопоміч» Віктора Кривенка.

Початок зустрічі для «літньошколярів» був дещо несподіваним, адже розпочалася вона не з обговорення економіки, а з аналізу світоглядних понять і цінностей. В питаннях економіки — акцент Віктор Кривенко поставив на ініціативі реформування державного бюджету. «Усі планують. Кожна сім’я планує своє життя. А наша держава живе дев’ятимісячними планами. Ми не плануємо, а десь з вересня 2009-го року не виконуємо бюджет — дефіцит. Усі нормальні країни світу живуть за більш довгостроковими планами. У Євросоюзі розробляють бюджет на сім років», — говорить він і пропонує формувати бюджет України на строк, мінімум, три роки.

Вектори розвитку вітчизняної економіки, загроза і можливі наслідки дефолту, питання приватизації... Ці питання обговорювали передусім.

Стіни редакції Віктор Кривенко покинув у футболці газети «Дня», яка спонукатиме його провести розумне та продуктивне літо у Верховній Раді.

Катерина САДЛОВСЬКА, Львівський національний університет ім. І. Франка:

— Зустріч з Віктором Кривенко стала радше мотивацією до роботи, аніж викладом економічних закономірностей та того, чим вони зумовлені. Як на мене, цілком виправданою є думка лектора, що перш, ніж писати про суспільно важливі речі, зокрема, такі як економіка, слід з’ясувати, чи справді ми є знавцями у цій темі. Вихід один. Не знаємо, отже, або вчимось, або не даємо порад.  І що важливо, перш ніж наводити порядок в державі, треба навести його хоча б в районі. Лектор вдало завуалював фразу «якщо ти кажеш, що так краще, покажи мені приклад». І якщо говорити про такі приклади для України, то це Словаччина, Туреччина та Польща.

Ми перебуваємо на межі змін і зараз кожен може проявляти свою громадянську позицію. Для мене головний меседж цієї зустрічі — це вийти за межі особистісних інтересів. Ми нарешті маємо думати суспільними категоріями, але залишатися при цьому реалістами.

Софія РУСЬКИХ, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова:

— Віктор Кривенко — людина, яка харизматичним смерчем влетіла до нас та цікаво відповіла на всі наші питання. Лектор коротко та ясно поділився своїм баченням дій високопосадовців, відкрив очі на нові фактори бачення ролі влади та громади у житті країни. Мені сподобались його тези: «Людина-ірраціонально відповідає за систему, яку очолює» та «ціна руйнування системи, за яку відповідаєш, — майбутнє роду». Тобто політичні діячі повинні усвідомлювати, що, перш за все, вони несуть відповідальність за свої дії перед народом. Було приємно, коли лектор назвав журналістів янголами-охоронцями суспільних душ, тобто тими, хто відкриває очі на правду, висвітлює інформацію з усіх боків.

Розвивати свідомість та змінювати критерії оцінки мотивації — ось вихід, за його словами, яким можна вивести країну із самознищення на високий суспільного життя.

Ірина СТЕЛЬМАХ, Львівський національний університет ім. Івана Франка:

– На початку розмови Віктор Кривенко наголосив на важливості особистісної мотивації. Адже, на його думку, сучасне суспільство переживає кризу саме такого характеру. Потрібно шукати те, що об'єднує, а не те, що роз'єднує. Відповіді на всі питання - в минулому. На мій погляд, актуальним є вислів Віктора Кривенка з приводу мови: «Мова є основою національної культури. Коли руйнується мова, людина стає космополітом».

Наталія БЕЗВОЗЮК, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова:

– Віктор Кривенко — вже не перший лектор, який оцінює компетенцію влади в країні як низьку, зокрема, - місцевих депутатів. Чому так відбувається? Бо люди, які мають позицію і професіональні знання, залишаються поза парламентом. Економічний експерт Віктор Кривенко навів приклад Грузії, яка підняла зарплати високопосадовцям до рівня приватного бізнесу. Зараз у владі залишаються люди, які задіяні в корупційних схемах, а зарплати їм просто не потрібні.

Марія ВОЛОШИН, Львівський національний університет ім. Івана Франка:

– Тема мотивації та компетентності, яку розкрив лектор, змусила задуматися про важливість ролі громадян, як частини загальнонаціональної системи. Владі вигідно прибрати українців зі шляху боротьби, змусити їх не думати про національно-важливі проблеми. Тому ми повинні розуміти, наскільки важливий є перехід від особистої мотивації до суспільної, й навчитися це правильно ідентифікувати.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати