Перейти до основного вмісту

Майно опозиційної «Чорноморської ТРК» у Криму заарештували

«Нас відключили, щоб не говорили людям правду, що буде з півостровом», - в.о. президента телекомпанії
05 серпня, 00:10
Фото ua.krymr.com

У Криму триває полювання на незалежні ЗМІ. Ось уже майже чотири дні триває епопея «Чорноморської ТРК» з новою владаю, а точніше російськими ставлениками півострова. Офіційний привід - заборгованість компанії кримському радіотелевізійному передавальному центру (РТПЦ), хоча це ж підприємство ще в березні незаконно передало частоти, що належать телерадіокомпанії, російським телеканалам. А з 1 липня «Чорноморську ТРК» витиснули і з кабельного телебачення. Але цього виявилося замало. 1 серпня Федеральна служба судових приставів (ФССП) РФ провела опис майна «Чорноморської телерадіокомпанії» за рішенням Севастопольського апеляційного господарського суду і вивезла обладнання телекомпанії, за словами журналістів-очевидців, «як мішки з картоплею». А сьогодні біля редакції з'явилася «кримська самооборона», яка нікого не хотіла впускати на територію, зокрема в.о. президента телекомпанії Людмилу Журавльову, хоча офіційно будівлю ТРК було опечатано і передано їй на відповідальне зберігання.

«Навіть представники прокуратури, яких викликали до редакції «Чорноморської ТРК», не змогли пояснити, що тут робить «кримська самооборона» упродовж уже трьох днів, але пообіцяли розібратися, - повідомила «Дню» Людмила ЖУРАВЛЬОВА. - Ми в свою чергу подаємо заяву щодо несанкціонованого перебування цих «суб'єктів» на території приватної власності. До того ж мене півдня не пропускали в будівлю». У журналістів «Чорноморки» ще багато питань до дій судової та виконавчої влади. «Процес арешту... виглядав так: у кабінети і редакції заходила людина в формі і, толком не представившись, повідомляла, що будівлю заарештовано і у співробітників є п'ять хвилин на вихід. Не витримавши заданої паузи, інша людина у формі просто підходила і вимикала блоки безперебійного живлення комп'ютерів, обіцяючи журналістам насильницьке видворення з будівлі, - написав автор «Центру журналістських розслідувань» Сергій Мокрушин в матеріалі «Білий шум». - Уже зовні, відігнані за паркан, співробітники «Чорноморської» спостерігали, як пристави заводили в будівлю своїх понятих і співробітників РТПЦ, які дуже добре знали, де що лежить - один із «гостей» раніше працював тут. Через вікна можна було побачити, як спускають униз техніку з розібраних апаратних. Через борт кузова «УАЗ» - як вивозять «на відповідальне зберігання РТПЦ» звалені на купу системні блоки, монітори, пульти, камери, штативи, телевізори - вельми дорогу техніку, яка потребує більш дбайливого транспортуванні, ніж, наприклад, картопля». До речі, сам «Центр журналістських розслідувань» теж потрапив під роздачу, бо орендував приміщення в будівлі «Чорноморської ТРК». Фактично таким чином телекомпанію позбавили можливості виходити в ефір навіть через супутник або віщати в інтернеті, а також позбавили роботи журналістів та технічних працівників каналу.

«У нас редакційна політика будувалася на свободі слова, так було впродовж 20 років. За цей період ми багато чого пережили, але таке свавілля - вперше. Без сліз не глянеш. Співробітники, яких потім пустили в будівлю, ходили як у прострації. Враження, що в будівлі «Чорноморки» побували вандали. Я не перешкоджала опису та арешту майна, але навіщо так варварськи видирати всі системні блоки, дроти?.. Тепер комусь заважають незалежні комерційні ЗМІ в Криму», - коментує ситуацію в.о. президента телекомпанії.

За словами Людмили Журавльової, зараз компанія готує в усі інстанції пакети документів щодо дій, які вважає неправомірними. «Рішення суду щодо застосування до нас боргу ще не ухвалено. Тому, по суті, арешт всього майна компанії незаконний. Навіть якщо у позивача були за іншим позовом вимоги з приводу боргу на три мільйони, як вони заявляють, то це не ті активи, які у нас повитягали. Одне тільки наше обладнання оцінюється десь у 15 мільйонів, і будівля відповідно. Також ми чекаємо експертної оцінки щодо завданих «Чорноморці» збитків. Безкарно ми це не залишимо», - каже в.о. президента «Чорноморської ТРК».

Всупереч ситуації, що склалася в Криму, керівництво «Чорноморки» налаштоване оптимістично. «Тільки-но налагодимо все в законному порядку - одразу вийдемо в ефір, - стверджує Людмила Журавльова. - Хоч ночами будемо підключати апаратуру. Вчора вже мене працівники закидали смс, коли на роботу виходимо». Звільнятися ніхто не збирається. Я їм обіцяю - перше що буде - випуск новин. Розумію, що нас відключили, щоб ми не говорили людям правду, що буде з Кримом не те, що ви очікуєте, що перспективи зовсім не веселі. «Чорноморку» прибрали ще перед референдумом, щоб не посіяли сумніви в головах людей. За 20 років у нас аудиторія зібралася досить широка, в Криму, як кажуть, нас кожна собака знає. Тому ми будемо боротися. Не в Криму, так далі підемо».

Також Людмила Журавльова висловила подяку всім українським ЗМІ, які підтримали «Чорноморську ТРК».

«День» і надалі стежитиме за розвитком подій із цим та іншими кримськими ЗМІ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати