Микола їде на Миколая до Миколаєва
Викарбуваний скульптором Олександром Канібором у граніті Микола Аркас сидить поряд зі стосом фоліантів, тримаючи на колінах розгорнуту книгу й замріяно вдивляється в далечінь«До дня святого Миколая Микола Миколайович Аркас вирушив на батьківщину в славне місто Миколаїв!!!», – повідомив на своїй сторінці в ФБ художник Олександр Канібор (молодший) про завершення його спільної роботи з батьком – криворізьким скульптором Олександром Канібором (старшим).
Пам’ятник Миколі Аркасу роботи Олександра Канібора (старшого)
Роботи криворізького скульптора Олександра Канібора (старшого) наразі добре відомі не лише на Криворіжжі, але й за його межами. Особливого резонансу набув створений ним у співавторстві з криворізьким архітектором Євгеном Головіним пам’ятник Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному), який було урочисто відкрито в Кривому Розі в травні нинішнього року.
І ось його чергова робота зі створення пам’ятника ще одному славному українцю – знаному культурно-освітньому діячеві, письменнику, композитору та історику, автору «Історії України-Руси» та опери «Катерина» Миколі Аркасу, який має бути встановлений у місті Миколаєві. Робота зі створення гранітної скульптури тривала майже півтора роки.
А починалося все з цієї пластилінової модельки
За словами скульптора, щоби вирубати з дванадцятитонної гранітної брили фігуру Аркаса, довелося стесати чотири тони граніту. Попри важку щоденну працю, втіленням творчого задуму автор задоволений. Викарбуваний ним у граніті, Микола Аркас сидить поряд зі стосом фоліантів, тримаючи на колінах розгорнуту книгу, й замріяно вдивляється в далечінь. Напевно, ці мрії відомого історика пов’язані зі щасливим майбуттям України.
Тож хочеться вірити, що з важкої від роботи, але легкої за вдачею руки скульптора ці мрії обов’язково справдяться. Адже не випадково так збіглося в часі, що Миколу Миколайовича Аркаса відправили до Миколаєва на свято Миколая два Олексадри Олексанровичі – батько й син Канібори.
Author
Володимир Стецюк